Tesla Artık Daha Eğlenceli !

Elon Musk, Teslas’ nın yakında Netflix ve YouTube’ u yayınlayabileceğini söyledi.

Elon Musk, Tesla‘ da bulunan araç içi göstergelerin sürücüler için sahip olduğu potansiyeli uzun süredir ortaya koyuyor. Bu göstergeler sadece bilgi sağlamaz, aynı zamanda eğlence de sağlayabilir. Bu amaçla, otomobillerin yakında Netflix ve YouTube‘ dan video yayınlayabileceğini söylüyor.

Tesla, sürücülerin ekranlarda oynayabileceği oyunları çoktan tanıttı. Haziran ayında, Bethesda E3’ de stüdyoların sürücülerinin Fallout Shelter oynayabileceğini açıkladı. Tesla ayrıca Cuphead ve Tempest, Pole Position ve Missile Command gibi klasik Atari oyunlarını yayınladı. Cuma günü, şirket sürücülerin Tesla Store‘ da satranç oynayabileceğini söylendi.

Oyunlar sadece araç park halindeyken çalışır ve oyuncular direksiyon simidini kumanda olarak kullanabilirler. Aynı durum, sürücler kendi kendine sürüşü onayladıklarında, otomobil hareket halindeyken yolcuların video yayını yapmasına izin vereceğini belirtti. Musk, özelliğin ortaya çıkması için bir zaman çizelgesi açıklamadı.

Netflix sıranıza yetişmek veya arabada bir video oyunu oynamak, bir çocuğun uygulaması için, arabada beklemekte olan veya uzun bir araba yolculuğuna takılan herkese bir miktar hitap ediyor. Otomobiller kendilerini sürdüğünde, yolcular giderken bir şeyler yapmak isteyeceklerdir.

Tesla Artık Daha Eğlenceli !

Ancak böyle bir özelliğe sahip olacak büyük endişeler var. Test araçlarının bir şeyler ters gittiğinde devralması için direksiyonun arkasında bir sürücüye sahip olması gerekiyor ve kendi kendine sürüş teknolojisi geliştikçe bile, tamamen ortadan kalktığını hayal etmek zor. Aynı zamanda, televizyonun bir sorun olduğu bir olay da yaşandı. 2017’de, bir Uber otomatik sürüş aracı ile bir yaya arasında, arabanın test sürücüsünün Hulu’ da Voice’ u izlediği ölümcül bir kaza.

Abone Ol 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu