Telefonunuzun Gizlice Ses Kaydı Yapıyor Olabilir! - TeknoDiot.com

Telefonunuzun Gizlice Ses Kaydı Yapıyor Olabilir!

Abone Ol 

Android işletim sistemi her ne kadar güvenilir olarak gözükse de öyle olmuyor. Telefonunuzun sizi gizlice ses kaydı yapabilir. Dikkat!

Android kullanıcılarını tehdit eden masum görünümlü 4.000’den fazla uygulama gizlice ses kaydı yaptığı ortaya çıktı. Bu uygulamalar arasında popüler bazı uygulamalarda yerini aldı. Açık kaynak kodlu işletim sistemi olmasından dolayı bazı durumlarda güvenlik konusu olmuyor. kötü niyetli yazılım geliştiricilerinin bir numaralı hedefi haline gelen Android işletim sistemi dolandırıcılık, şantaj gibi kötü işlerde kullanılıyor.

Android Kullanıcıları Dikkat!

Google Play Store’da yer alan 4.000’den fazla uygulama gizlice ses kaydı yaptığı ortaya çıktı. Lookout’ın yayınladığı rapora göre, Google Play Store’da bulunan 1.000 – 5.000 arası veya daha fazla indirilme oranına sahip 4 binden fazla uygulama ses kaydetme, telefon numaralarını alma, arama yapma, kısa mesaj gönderme gibi sizin elinizde olan işlevleri kendi yaptığı ortaya çıktı. Popüler uygulamalar arasında Hulk Messenger ve Troy Chat yer alıyor.

Göz atın:   48 MP Kameralı Yeni DJI Mavic Air 2 Tanıtıldı!

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu