Swarm'da Dünya Rekoru Türkiye'de - TeknoDiot.com

Swarm’da Dünya Rekoru Türkiye’de

Abone Ol 

Ülkemizde kim nerede her zaman merak edilmiştir. Yer bildirimi uygulamaları arasında dünyada en popüler olan Swarm kullanım oranı Türkiye’de.

Swarm isimli uygulama ilk olarak Foursquare ile başlamış daha sonrasında isim değişikliğine giderek şuan ki isim ile kullanılmaya devam ediyor.  İki uygulama şu anda farklı alanlara hizmet ederek yollarına devam ediyorlar.

Swarm’da Birinci Türkiye!

Türkiye’nin önde gelen Ajanslarından bir tanesi olan Ajans Press’in Foursquare’den elde ettiği bilgilere bakılırsa 2013 yılında Avrupa’da birinci, dünyada ise üçüncü olan Türkiye, geçtiğimiz yıl Dünya’da birinciliğin sahibi konumuna geldi. Ülkemizde check-in yani yer bildirimi yapma oranı gerçekten hat safa da olmasıyla birlikte rekor bizde. Paylaşılan verilere göre en çok yer bildirimi yapılan yer İstanbul’da bulunan Atatürk Havalimanı olarak kayıtlara geçti.

Atatürk Havalimanı’nda 1 milyon 547 bin 502 kişi tarafından 7 milyon 105 bin 686 check in yapıldı. Dünyada da en yüksekte yapılan check in yerinin Everest Dağı olduğu ortaya çıktı. En yüksek yeri Everest Dağı olurken en alçak yeri de Lut Gölü oldu. Ayrıca televizyon izleme ve sosyal medya kullanma alanlarında da dereceye girdiğimizi belirtmeden geçmeyelim. Bakalım sonu nasıl olacak bu işin.

Göz atın:   Tanıtılacak Yeni iPhone Modellerinin İsmi Ne Olacak?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu