Subaru, 2030'a Kadar Sadece Elektrikli Otomobil Satmayı Planlıyor - TeknoDiot.com

Subaru, 2030’a Kadar Sadece Elektrikli Otomobil Satmayı Planlıyor

Abone Ol 

Subaru, 2030’ların ortalarına kadar sadece elektrikli otomobil satmayı planlıyor. Subaru, 2030 yılına kadar çıktının yüzde 40’ını temsil edecek.

takipçi satın al
takipçi satın al

Duyuru, başta Çin ve Avrupa Birliği olmak üzere, dünya genelinde daha katı emisyon düzenlemelerinin ardından geliyor. Firma yine de bir gecede diğer araç üretimlerini sonlandırmayacak.

Toyota , Subaru’da yüzde 8,7 hisseye sahip ve iki ortak , 2020’lerde piyasaya sürülen bir çift elektrikli otomobil geliştiriyor . Diğerleri kaçınılmaz olarak takip edecek. 2030’a kadar, hibrit ve elektrikli modeller Subaru’nun yıllık küresel üretiminin en az yüzde 40’ını temsil edecek.

Subaru, 2030'a Kadar Sadece Elektrikli Otomobil Satmayı Planlıyor

Bu arada Subaru, Toyota’nın hibrit teknolojisini araçlarına uyarlamak için muazzam miktarda para biriktiriyor.

Crosstrek’in benzinli elektrikli varyantı 2018’de bu işbirliğinin bir ürününü tanıttı. Yöneticiler, daha fazla ayrıntı sağlama konusunda durdular ancak Toyota parçalarıyla yeniden inşa edilen “güçlü bir hibrit” piyasaya sürmeyi planladılar. Ayrıca hedeflerinin sadece rozet mühendisliği elde etmek olmadığını vurguladılar.

Göz atın:   Subaru Sahiplerine İndirim Müjdesi!

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu