TeknoDiot
   
   

Subaru, 2030’a Kadar Sadece Elektrikli Otomobil Satmayı Planlıyor

Subaru, 2030'a Kadar Sadece Elektrikli Otomobil Satmayı Planlıyor

Subaru, 2030’ların ortalarına kadar sadece elektrikli otomobil satmayı planlıyor. Subaru, 2030 yılına kadar çıktının yüzde 40’ını temsil edecek.

Duyuru, başta Çin ve Avrupa Birliği olmak üzere, dünya genelinde daha katı emisyon düzenlemelerinin ardından geliyor. Firma yine de bir gecede diğer araç üretimlerini sonlandırmayacak.

Toyota , Subaru’da yüzde 8,7 hisseye sahip ve iki ortak , 2020’lerde piyasaya sürülen bir çift elektrikli otomobil geliştiriyor . Diğerleri kaçınılmaz olarak takip edecek. 2030’a kadar, hibrit ve elektrikli modeller Subaru’nun yıllık küresel üretiminin en az yüzde 40’ını temsil edecek.

Subaru, 2030'a Kadar Sadece Elektrikli Otomobil Satmayı Planlıyor

Bu arada Subaru, Toyota’nın hibrit teknolojisini araçlarına uyarlamak için muazzam miktarda para biriktiriyor.

Crosstrek’in benzinli elektrikli varyantı 2018’de bu işbirliğinin bir ürününü tanıttı. Yöneticiler, daha fazla ayrıntı sağlama konusunda durdular ancak Toyota parçalarıyla yeniden inşa edilen “güçlü bir hibrit” piyasaya sürmeyi planladılar. Ayrıca hedeflerinin sadece rozet mühendisliği elde etmek olmadığını vurguladılar.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.