TeknoDiot
     
     
     

Steam’e Yeni Bir Türk Oyunu Ekleniyor!

Steam'e Yeni Bir Türk Oyunu Ekleniyor!

Türk yapımı fütüristik bilim-kurgu bulmaca oyunu TARTARUS, 21 Kasım’da PC platformu için yayınlanacak. 

ABYSS GAMEWORKS adlı ekip tarafından geliştirilen yerli yapım TARTARUS için çıkış tarihi verildi. Retro-fütüristik bilim-kurgu bulmaca oyunu TARTARUS 21 Kasım’da PC için çıkacak.

Oyunun Hikayesi

2230 yılında,Maden ve Araştırma Gemisi Tartarus (MRS TARTARUS 220478) Neptün yakınlarındayken güvenlik protokolünü hiç bir işaret vermeden aktifleştirir. Mürettebatın hayatta kalması için tek şansı köprüye ulaşarak tüm sistemleri gemi Neptün’e düşmeden önce yeniden başlatmaktır.

Oyunu geminin maden operatörü Cooper olarak oynuyoruz. Kahramanımız mühendislik veya pilotaj eğitimi olmadan, yalnızca geminin sistem mühendisi ve aynı zaman da ikinci kaptanı Andrews’un yardımı ile hem kendisini hem de mürettebatı kurtarabilecek mi?

Maden ve Araştırma Gemisi Tartarus’u Hacklemeye Çalışıyoruz

Tartarus birinci şahıs perspektifinden oynanan, aksiyon öğeleri ile harmanlanmış, karanlık ve ürpertici bir evren üzerine kuruludur. Cooper’ı yönlendirerek gemiyi Terminaller vasıtası ile geri getirmeye çalışıyor ve bir anlamda hackliyoruz. Gemiyi hacklemek gerçekten zor. Kendine has işletim sistemi olan Terminal komutları ve kullanımı oldukça gerçekçi. Doğru yerde doğru komutu yazmalı veya gerektiğinde önce etrafınızı araştırarak size yardımcı olacak gerekli bilgiyi toplamalısınız. Tartarus ikonik bilim-kurgu filmlerindeki gibi Retro tarza sahip. TARTARUS’un Steam sayfasına buradan gidebilirsiniz.
Çıkış fragmanını aşağıdaki oynatıcıdan izleyebilirsiniz. 

 

Kaynak: DH

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Xiaomi Mi 9S 5G’nin Sızdırılan Tüm Özellikleri!

Hüseyin Ceylan

iPhone Kullanıcıları Dikkat

Umut Bilgen

Oppo Reno 10X Zoom, Android 10 Beta Testi İçin Kullanıcı Toplamaya Başladı!

Yusuf Karcılar

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.