TeknoDiot
     
     
     

Steam’de Temizlik Başladı: 200’e Yakın Oyun Banlandı!

Steam'de Temizlik Başladı: 200'e Yakın Oyun Banlandı!

Oyun platformlarından en büyüğü olan Steam’de temizlik mevsimi geldi. Steam önemli bir platform ve halen gelişmekte olan bir platform.

Steam’de büyük bir temizlik başladı. Binlerce yapımcının binlerce oyunları tek bir yerde Steam’de toplanınca Valve ekibi de bazen çok sert kararlar alabiliyorlar. Bu karalardan biride bu! Valve 200’e yakın oyunu Steam’den banladı. Valve tek bir hamle ile 173 adet oyunu sistemden attı. Bu aynı zamanda PC tarihindeki en büyük platform ban’ı oldu. Atıldı atılmasına ancak olayın ilginç tarafı şu. Valve 200’e yakın oyunu banladı ama 173 oyun ise tek bir yapımcıya ait olması dikkatleri üstüne toplamayı başardı. Silicon Echo Studiostarafından geliştirilen 173 video oyununun tamamı mağazadan kaldırıldı.

Steam'de Temizlik Başladı: 200'e Yakın Oyun Banlandı!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Valve firması, bu atılan, durdurulan ve banlanan oyunlarda “Sahte Oyun” ibaresini kullanmayı uygun görmüş. Valve iyi mi yapmış kötümü yapmış bilemeyiz ancak çok sağlam bir temizlik yaptığı kesin.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Samsung ‘The Wall’ TV Piyasaya Sürüldü!

Hüseyin Ceylan

Vaillant Servis İstanbul

Buğra Noyan

Çift SIM’li 5G Akıllı Telefonlar 2020’de Gelebilir!

Hüseyin Ceylan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.