TeknoDiot
     
     
     

Steam’den Oyuncuları Üzecek Açıklama

Steam’den Oyuncuları Üzecek Açıklama

Oyuncuların mekanı olan Steam’de oyuncuları ilgilendirecek bir açıklama yapıldı. Oyuncuların işletim sistemlerini ilgilendiren bu açıklama gerçekten önemli diyebiliriz. Steam, yaptığı açıklamaya göre kullanıcılarını üzecek gibi duruyor.

Alınan kararlar oyuncuları epeyce yakından ilgilendirecek cinsten. Steam’in Windows XP için aldığı karar var. İşte Steam’in Windows XP ve Windows Vista için aldığı karar!  Steam, artık 1 Ocak 2019 tarihi ile Windows XP ve Windows Vista için  desteğini resmi olarak üzerinden çekecek. Yani artık 1 Ocak 2019 tarihinden sonra Steam platformu, Windows XP ve Vista için destek görmeyecek ne bir güncelleme ne de bir yenilik.

[ilgiliicerik icerik_id=”19352″]

Bu durum özetle, Steam Client’in XP ve Vista’da çalışmayacağı anlamına geliyor. Bu açıklamanın ardından bazı sorunlar da kullanıcılar için merak konusu haline geldi. Eğer siz Windows XP/Vista işletim sistemi kullanıcısıysanız Steam kullananlar ve oyun satın alanlar, oyun oynamaya devam etmeleri için güncel işletim sistemini bilgisayarlarına yüklemek zorunda olacaklar. Steam platformu 2018 yılının son aylarına kadar eski işletim sistemi sürümlerine desteğini esirgemeyecek. Ancak dediğimiz gibi 1 Ocak 2019 itibari ile destek tamamen sonlanacak.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Call of Duty: WWII Headquarters Duyuruldu

Buğra Noyan

Haftanın Oyun Önerileri #2

Buğra Noyan

eFootball PES 2020 İçin Yeni Bir Güncelleme Yayınlandı!

Buğra Noyan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.