«
Steam’den Oyuncuları Üzecek Açıklama Oyun Haberleri PC Oyun Haberleri Steam Haberleri Windows Haberleri

Oyuncuların mekanı olan Steam’de oyuncuları ilgilendirecek bir açıklama yapıldı. Oyuncuların işletim sistemlerini ilgilendiren bu açıklama gerçekten önemli diyebiliriz. Steam, yaptığı açıklamaya göre kullanıcılarını üzecek gibi duruyor.

Alınan kararlar oyuncuları epeyce yakından ilgilendirecek cinsten. Steam’in Windows XP için aldığı karar var. İşte Steam’in Windows XP ve Windows Vista için aldığı karar!  Steam, artık 1 Ocak 2019 tarihi ile Windows XP ve Windows Vista için  desteğini resmi olarak üzerinden çekecek. Yani artık 1 Ocak 2019 tarihinden sonra Steam platformu, Windows XP ve Vista için destek görmeyecek ne bir güncelleme ne de bir yenilik.

[ilgiliicerik icerik_id=”19352″]

Bu durum özetle, Steam Client’in XP ve Vista’da çalışmayacağı anlamına geliyor. Bu açıklamanın ardından bazı sorunlar da kullanıcılar için merak konusu haline geldi. Eğer siz Windows XP/Vista işletim sistemi kullanıcısıysanız Steam kullananlar ve oyun satın alanlar, oyun oynamaya devam etmeleri için güncel işletim sistemini bilgisayarlarına yüklemek zorunda olacaklar. Steam platformu 2018 yılının son aylarına kadar eski işletim sistemi sürümlerine desteğini esirgemeyecek. Ancak dediğimiz gibi 1 Ocak 2019 itibari ile destek tamamen sonlanacak.


Bir Cevap Yaz

Buğra Noyan Hakkında

Buğra Noyan

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu olan, akıllı telefonlara düşkün, Android gurusu ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta. mobil fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *