Steam’den Oyuncuları Üzecek Açıklama

Steam’den Oyuncuları Üzecek Açıklama

Abone Ol 

Oyuncuların mekanı olan Steam’de oyuncuları ilgilendirecek bir açıklama yapıldı. Oyuncuların işletim sistemlerini ilgilendiren bu açıklama gerçekten önemli diyebiliriz. Steam, yaptığı açıklamaya göre kullanıcılarını üzecek gibi duruyor.

Alınan kararlar oyuncuları epeyce yakından ilgilendirecek cinsten. Steam’in Windows XP için aldığı karar var. İşte Steam’in Windows XP ve Windows Vista için aldığı karar!  Steam, artık 1 Ocak 2019 tarihi ile Windows XP ve Windows Vista için  desteğini resmi olarak üzerinden çekecek. Yani artık 1 Ocak 2019 tarihinden sonra Steam platformu, Windows XP ve Vista için destek görmeyecek ne bir güncelleme ne de bir yenilik.

[ilgiliicerik icerik_id=”19352″]

Bu durum özetle, Steam Client’in XP ve Vista’da çalışmayacağı anlamına geliyor. Bu açıklamanın ardından bazı sorunlar da kullanıcılar için merak konusu haline geldi. Eğer siz Windows XP/Vista işletim sistemi kullanıcısıysanız Steam kullananlar ve oyun satın alanlar, oyun oynamaya devam etmeleri için güncel işletim sistemini bilgisayarlarına yüklemek zorunda olacaklar. Steam platformu 2018 yılının son aylarına kadar eski işletim sistemi sürümlerine desteğini esirgemeyecek. Ancak dediğimiz gibi 1 Ocak 2019 itibari ile destek tamamen sonlanacak.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu