Steam Kullanıcılarının PC Donanımları Nasıl?

Oyun sektörünün en öneli platformlarından bir tanesi olan Steam platformunda en çok kullanılan işletim sistemi Windows 7’du hatırlarsanız. Peki oyuncuların PC donanımları ne durumda dersiniz?

PC platformu, konsol platformuna karşın her zaman albenisini korumaya devam edecek. Oyuncular zaten PC platformunda daha çok oyun oynamaktalar. elirli dönemlerde yayınlanan bu istatistikler sayesinde oyuncuların daha çok hangi ekipman ve donanımlarını tercih ettiğini görebiliyoruz. Yayınlanan listeye göre oyuncuların büyük bir bölümü hala Windows 7 kullanmaya devam ediyor. Görünüşe göre oyunların sunduğu DirectX 12 desteği hala Windows 10 için yeterli seviyede değil.

Oyun dünyasında kendine yer edilen Steam’de oyuncular ne gibi PC donanımlarına sahip sizce? Intel ve Nvidia sistemlerin ise yine oyuncular tarafından daha çok kullanılıyor ve AMD bu zinciri işlemci tarafında Ryzen modelleri ile az da olsa kırmayı başarmıştı ancak Intel‘i bu kısımda tahtından etmek biraz zor gibi gözüküyor. İşte istatistikler.

Steam Kullanıcılarının PC Donanımları Nasıl?

 

Göz atın:   Kilit Ekranında Reklam Gösteren Uygulamalara Yasak!
Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu