Steam Kış İndirimleri 2. Gün : Grand Theft Auto V

Sizlere her gün Steam Kış İndirimleri dahilinde, indirimde bulunan oyunlardan bahsedeceğimizi önceki haberlerimizde belirtmiştik.

Verdiğimiz sözü tutarak 21 Aralık günü 21.00’da başlayan bu indirimi her gün farklı oyunlar ile değerlendireceğiz. Bugün değerlendireceğimiz oyun Grand Theft Auto V.

GRAND THEFT AUTO V

Steam Kış İndirimleri 2. Gün : Grand Theft Auto V

Öncelikle oyunun bir açıklamasını inceleyelim : Genç bir serseri, inzivaya çekilmiş bir banka soyguncusu ve ürkütücü bir psikopat, kendileri de dahil, hiç kimseye güvenemedikleri acımasız bir şehirde tehlikeli soygunlar yapmayı başarmak zorundalar. Burda da zaten oyunun genel hatlarından bahsediyor ayrıntıya girmeden. Şimdi ilk olarak Single Player modunu inceleyim, daha sonra Online modunu da inceleyeceğiz.

GTA V SİNGLE PLAYER

Steam Kış İndirimleri 2. Gün : Grand Theft Auto V

Oyunda 3 ana karakterimiz bulunmakta.

Franklin Clinton :

Franklin, GTA V’de oynanabilir ana karakterlerden birisidir. Güney Los Santos’ta yaşayan Franklin 27 yaşındadır. Repoculuk yapan genç ve yetenekli birisidir. Çocukluğu boyunca Franklin’in bir ailesi olmamıştır. Onu büyük annesi büyütmüştür. Öldüğünde de miras olarak Forum Drive’daki evinin %50’sini Franklin’in teyzesine, %50’sini de Franklin’e bırakmıştır. Franklin genç yaşlarda çete üyeliği ve uyuşturucu satıcılığı yapmış ancak kısa bir süre sonra tutuklanmıştır. Hırslı bir dolandırıcı olan Franklin, cezaevinden çıktıktan sonra repocu olarak lüks bir araba bayisi sahibi Ermeni Simeon Yetarian için çalışmaya başlamıştır. Araba sattığı insanlar ödeme yapmadıkları zaman son derece acımasız birine dönüşmektedir. Franklin, dolandırmak için kendisine kurban ararken Michael’a denk gelir ve böylece iki ana karakter ilk kez bu sayede tanışırlar. Michael tecrübesi ile Franklin’e akıl hocalığı yapmaktadır. Franklin, sık sık çaldığı lüks spor otomobillerle Los Santos’ta gezmektedir. Franklin aynı zamanda oyundaki en genç karakter olma özelliğini de taşıyor. Franklin ne Michael ne de Trevor kadar zengin değil fakat Teyzesinin kendisine bıraktığı miras sebebiyle az da olsa bir parası bulunuyor fakat bu kendisine yetmeyince o da diğerleri gibi kötü yola düşüyor ve banka soygunlarına başlıyor.

Michael De Santa :

Michael, 47 yaşında, oyunun oynanabilir ana karakterlerinden birisidir. Michael, FIB’le yaptığı anlaşma sayesinde oldukça iyi bir yaşam süren emekli bir banka soyguncusudur. Amanda ile evlidir. Jimmy adında bir oğlu ve Tracey adında bir kızı vardır. Los Santos’un zengin semtlerinden birisi olan Rockford Hills’de oldukça gösterişli bir villaya ve garajında son model bir spor otomobile sahiptir. Michael, eşi Amanda’dan nefret etmektedir. Çocukları ile iletişim kurma konusunda son derece başarısız bir babadır. Ailesi yatırımlarını çok çabuk bir şekilde tüketince, maddi olarak zor duruma düşen Michael eski işi olan banka soygunculuğuna dönecektir. Michael da bu 3 üyenin arasında en zenginidir. Fakat ailesi özellikle de çocukları parayı çabuk bitirince Michael da kötü yol’a düşüyor.

Trevor Philips : 

Trevor, oyundaki oynanabilir üç ana karakterden birisidir. Blaine Vilayeti’nde yaşayan, saçları dökülmüş, uyuşturucu kaçakçısı/üreticisi, silah kaçakçısı/üretici ve öfkeli patlamalara meyilli olan Trevor, asabi kişiliğe sahip birisidir. İşletmeliğini yaptığı Trevor Phillips Enterprises’ta, Chef’i uyuşturucu üretmesi için, Ron’u işlerinde kendisine yardımcı olması için, Wade’i bilgi toplaması için, Oscar Guzman’ıda silah kaçakçılığında yardım etmesi için kullanır. 1980’ler ile 1990’larda askeri bir pilot olan[6] Trevor, 2000’lerin başında emekli olmuştur. Michael ile genç yaşta tanışan ve çok iyi arkadaş olan Trevor Phillips, geçmişte Michael ile birçok soygunda bulunmuş iki en iyi arkadaştı. Son zamanlarda Michael ile çok tartışmaya girmişti. Bu yüzden 2004 ‘te Michael, FBI ajanı Dave Norton ile anlaşıp onu öldürtmeye karar vermişti. Ancak Brad önde yürüdüğü için Dave yanlışlıkla Brad’i vurdu. Trevor ise intikam için oradaki çoğu polisi katledip oradan kaçmayı başarmıştır.

İlgili Makaleler

Trevor 40’lı yaşlarda çölde pis bir karavanda, en iyi arkadaşı Ron ile yaşayan bir Trevor Phillips Enterprises işletmesinin CEO’su ve lideridir. Trevor cesur kişiliği sayesinde riske girmekten asla kaçınmamaktadır. Trevor yaptığı soygunlardan kazandığı paranın bitmesiyle tekrar soygun ve getir götür işleri yapması gerektiğine karar verir. Çok uzun zaman sonra Michael ile tekrar bir araya gelmiştir. Michael, Trevor’a yeni arkadaşı Franklin’i tanıtır. Trevor da oyundaki en çılgın karakter olma özelliğini taşıyor. Bende bu yüzden kişisel olarak Trevor’u daha çok seviyorum. Trevor çılgın olması sebebiyle onun özel yeteneği de kendisi ile ilgili.

ŞİMDİ BU 3 KARAKTERİN ÖZEL GÜÇLERİNE BAKALIM:

Franklin Clinton: 

Franklin bu 3 kişilik arasında en iyi şoför olma özelliğini taşıyor. Karakterin özel yeteneği ise sürüş anında zamanı yavaşlatabilmesidir.

Michael De Santa:

Michael çatışma anında tıpkı Max Payne ve Read Dead Redemption’da olduğu gibi Mermi zamanı benzeri bir özellikle zamanı yavaşlatabilmektedir.

Trevor Philips: 

Michael ve Franklin zamanı yavaşlatma özelliklerine sahip iken, Trevor kendisine özgü bir çılgınlık modu sayesinde etrafına daha fazla hasar verebilmekte, canı daha az azalmakta ve yakın dövüşte eşşiz bir yeteneğe sahip olmasıdır.

GRAND THEFT AUTO V : ONLİNE 

Steam Kış İndirimleri 2. Gün : Grand Theft Auto V

GTA V Online hakkında fazla konuşmaya gerek var mı bilmiyorum ama bu bir inceleme yazısı olduğu için online versiyonuyla ilgili neredeyse her şeyden genel hatlarıyla fazla ayrıntıya kaçmadan size anlatacağım. GTA V Online şuanda Rockstar’ın hala aktif olarak güncel tuttuğu bir oyun olduğu için hala milyonlarca kişi tarafından oynanıyor. GTA V Online arkadaşlarıyla oynayabileceğiniz neredeyse her ay güncelleme alan, açık dünya bir oyun. Zaten GTA bir çok kişinin efsane oyunudur, özellikle San Andreas.

https://teknodiot.com/steam-kis-indirimlerinde-alabileceginiz-5-basarili-oyun-8218.html

Fakat GTA V Online size San Andreas’ı aratmayacak kadar muhteşem. Arkadaşlarınızla girip kafa dağıtmak için oynayabilirsiniz, ciddi olarak girip Heistler sayesinde milyonlarca $ para kazanabilirsiniz. Tek başınıza girip ortalığı bir savaş alanına çevirip aynı Hitler gibi bir kişiliğe bürünebilirsiniz. İnsanları yakabilir evleri bombalayabilirsiniz, helikopter ile tepeden arabaları patlatabilirsiniz, her canınız sıkıldığında arabanızı modifiye edip yenileyebilirsiniz, görünüşünüzden sıkıldığınızda kel dahi olsanız berbere gidip saçınızı şekilden şekile sokabilirsiniz, her gün aynı kıyafetleri giymekten sıkıldığınızda bir kıyafet mağazasına gidip üstünüze yeni ve tarzınıza uygun kıyafetler seçebilirsiniz. Ki hangi kıyafeti istediğinize göre farklı farklı mağazalar bulunmakta. Belki sevmeyeceğiniz bir şey olabilir o da eminiz ki: Her heistten önce Lester’ın o yarım saatlik konuşmaları olacaktır. Muhtemelen bugüne kadar 100’e yakın heist yapmışımdır belki biraz daha fazla ama yönetici olmadığım zamanlarda  o konuşmayı geçemediğim anlarda gerçekten artık oyundan çıkmayı istiyordum. Heist’i siz açdıysanız öyle değil tabii. O sahneyi geçebiliyorsunuz rahat bir şekilde. Heist’ten başlamışken bu son gelen güncelllemeden de biraz bahsedelim. GTA V dediğim gibi çıktığı günden bugüne kadar kendini güncel tutmayı başaran bir oyun.

THE DOOMSDAY HEİST 

Steam Kış İndirimleri 2. Gün : Grand Theft Auto V

Güncellemeden tabiiki de ayrıntılarına girerek bahsetmeyeceğim, ki eğer bunun için buradaysanız bu linkten güncelleme hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz. GTA’nın artık yavaş yavaş yeni Heistlere ihtiyacının olduğunu bir çok oyuncu zaten dile getiriyordu. Rockstar Games’te oyunculara her zaman yaptığı gibi kulak vererek oyuna yeni Heistleri ekledi. Türkçe olarak Kıyamet Soygunu tarzı bir şey oluyor. Bu güncellemeyle oyuna bir çok araba eklendi. Silah ta eklendi. Aynı zamanda bu Heist ile birlikte oyuna RDR2’nin olduğu düşünülen bir öğe de eklendi. Fakat tam bir kesinlik yok ve kesinlik kazanmamış bir bilgiyi buraya yazmayı pek istemiyorum. Silah’ta RDR2’yi andırıyor bu arada. Arabalar’da klasik GTA V tarzı arabalar fazla bir özellikleri yok. Heistler ise eski Heistlere göre çok daha modern ve çok daha güncellenmiş Heistler.

 

 

Göz atın:   Steam'de 50 TL'lik Oyun Kısa Süreliğine Ücretsiz!
Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu