TeknoDiot
     
     
     

Stadyumlarda Powerbank Yasağı

Stadyumlarda Powerbank Yasağı

Kullandığımız teknolojik cihazların sayısı çoğaldıkça taşınabilir şarj cihazlarına (power bank) talep de artıyor.

Telefonlarımızın pil ömrü hayal kırıklığı yaratırken taşınabilir şarj cihazları kimi zaman hayat kurtarıcı olabiliyor. Ancak İstanbul İl Spor Güvenlik Kurulu’nun aldığı yeni kararla birlikte stadyumlara power bank sokmak yasaklandı!

Hepimizin oldukça iyi bildiği üzere statlara giriş sırasında oldukça geniş güvenlik önemleri bulunuyor. Alınan önlemlerin yardımıyla maç sırasında sahaya atılan yabancı maddelerin önüne geçilmesi ve stat içinde meşale kullanımının engellenmesi amaçlanıyor. Bu sebeple taraflarların pek çok gerekli eşyayı stadyumlara sokması pek mümkün olmuyor. Çoktan oldukça uzun olan yasaklılar listesine günlük hayatımızda yoğun olarak kullandığımız taşınabilir şarj cihazları da eklendi. Kullandığımız akıllı telefonların pil kapasitesini göz önünde bulundurunca bu karar en çok takımını desteklemek isteyen taraftarları etkileyecek gibi görünüyor. Buna rağmen alınan kararın sebebi de anlaşılıyor.

Aslına bakarsanız şimdiye kadar resmi bir yasak söz konusu olmamasına rağmen taşınabilir şarj cihazlarının stadyuma sokulmasına izin verilmiyordu. İstanbul İl Spor Güvenlik Kurulu’nun kararı bu yasağı resmiyete dökmüş oldu. Alınan karar kimi taraftarlar tarafından desteklenirken kimileri tarafından fazlasıyla eleştirildi. Karar Beşiktaş tarafından da taraftarlara duyuruldu.

Kaynak

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Honor TWS Earbuds X1 Tanıtıldı! İşte Özellikleri

Buğra Noyan

Assassin’s Creed Origins’in 4K Çıkış Fragmanı Yayınlandı

Buğra Noyan

Galaxy Z Flip, İletişim Komisyonu’nun Onayını Aldı!

Hüseyin Ceylan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.