Stadyumlarda Powerbank Yasağı

Kullandığımız teknolojik cihazların sayısı çoğaldıkça taşınabilir şarj cihazlarına (power bank) talep de artıyor.

Telefonlarımızın pil ömrü hayal kırıklığı yaratırken taşınabilir şarj cihazları kimi zaman hayat kurtarıcı olabiliyor. Ancak İstanbul İl Spor Güvenlik Kurulu’nun aldığı yeni kararla birlikte stadyumlara power bank sokmak yasaklandı!

Hepimizin oldukça iyi bildiği üzere statlara giriş sırasında oldukça geniş güvenlik önemleri bulunuyor. Alınan önlemlerin yardımıyla maç sırasında sahaya atılan yabancı maddelerin önüne geçilmesi ve stat içinde meşale kullanımının engellenmesi amaçlanıyor. Bu sebeple taraflarların pek çok gerekli eşyayı stadyumlara sokması pek mümkün olmuyor. Çoktan oldukça uzun olan yasaklılar listesine günlük hayatımızda yoğun olarak kullandığımız taşınabilir şarj cihazları da eklendi. Kullandığımız akıllı telefonların pil kapasitesini göz önünde bulundurunca bu karar en çok takımını desteklemek isteyen taraftarları etkileyecek gibi görünüyor. Buna rağmen alınan kararın sebebi de anlaşılıyor.

Aslına bakarsanız şimdiye kadar resmi bir yasak söz konusu olmamasına rağmen taşınabilir şarj cihazlarının stadyuma sokulmasına izin verilmiyordu. İstanbul İl Spor Güvenlik Kurulu’nun kararı bu yasağı resmiyete dökmüş oldu. Alınan karar kimi taraftarlar tarafından desteklenirken kimileri tarafından fazlasıyla eleştirildi. Karar Beşiktaş tarafından da taraftarlara duyuruldu.

Kaynak

Göz atın:   TP-Link'ten Çok Güçlü Yeni Powerbank
Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu