Spotify’ın Derdi Başından Aşkın!

Dünyanın en büyük müzik dinleme platformu olan Spotify’ın derdi başından aşkın. Spotify 1.6 milyar dolarlık davanın şokunu yaşıyor. Detaylara hadi gelin hep birlikte bakkalım.

SpotifyWixen Music Publishing tarafından kendisine karşı açılan 1.6 milyar dolarlık dava ile başı hayli dertte. Miktar oldukça büyük. 29 Aralık 2017 tarihinde yapılan dava başvurusuna göre müzik servisi, süresinin yaklaşık %21’inde yayın şirketine söz yazarı telif ücretlerini ödemede başarısız olmuş durumda. Spotify şirketi de tam 19 milyar dolar değerinde bir şirket olduğunun da altını çizelim.

https://teknodiot.com/kripto-para-borsasi-rekora-ulasti-8811.html

Spotify'ın Derdi Başından Aşkın!

Müzik lisanslama şirketi Wixen; Tom PettyRage Against The MachineMissy ElliottNeil YoungWeezerBeach Boys ve daha birçok sanatçıyı temsil ediyor. Olaylar derin diyebiliriz. Wixen Music Publishing şirketi de gözü aç bir şirket olacak ki Spotify’ı bitirmek istiyor olabilir şirket birde kompozisyon başına 150 bin dolardan zararlarına karşılık doğan 1.6 milyar doların yanı sıra avukatlık ücretlerini, masrafları ve ihtiyati tedbir de talep ediyor.

Göz atın:   Sony, PlayStation 5’in Merak Edilen Teknik Özelliklerini Açıkladı
Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu