«
Space Soldiers WESG Finallerinde İkinci Oldu! e-Spor Haberleri Oyun Haberleri

E-spor dünyasının prestijli turnuvalarından biri olan CS: GO WESG turnuvasıbugün sonlandı. Turnuvada tek Türk ekibi olan Space Soldiers büyük bir başarıyaimza attı ve finallere kalmayı başardı.

Turnuvaya F grubunda başlayan ekip, grup maçlarının hepsini kazandı ve namağlup bir şekilde gruptan 9 puanla çıkmayı başardı. Daha sonra karşısına gelen İsveç takımı Godsent ile karşılaşan ekibimiz, 2-0 gibi rahat bir skorla rakibini geçti. Yarı finalde ise Rusya ekibiyle kozlarını paylaşan ekibimiz,  rakibini 2-0‘lık net bir skorla eledi ve adını finale yazdırmaya hak kazandı. Finale çıkmaya hak kazanan bir diğer takım ise Fnatic oldu.

[ilgiliicerik icerik_id=”13578″]

Fnatic bugüne kadar turnuvalardan toplamda 3.5 milyon dolar kazanmış, oldukça tecrübeli bir takım. Ayrıca sponsorları arasında MSISeagateOneplusAMDDXRacer gibi bir çok ünlü markayı bulunduruyor.

Şampiyonluk kıl payı kaçtı

Fnatic, ekibimiz karşısında ilk haritadan galip ayrılmasına karşın, Space Soldiers skoru eşitledi ve uzatmaya giderek son haritaya kaldı. Son haritada büyük üstünlük sağlayan ekibimiz 14-7 öne geçtiği karşılaşmayı, 16-14 kaybederek 800.000 doları kıl payı kaçırdı. Turnuvayı ikinci olarak tamamlayan ekip,  300.000 dolarlık ödülün sahibi oldu. Son haritada elindeki büyük avantajı kullanamamasına karşın, çok büyük bir başarıya imza atan  Space Soldiers ekibini tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

Space Soldiers WESG Finallerinde İkinci Oldu! e-Spor Haberleri Oyun Haberleri

Kaynak


Bir Cevap Yaz

Buğra Noyan Hakkında

Buğra Noyan

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu olan, akıllı telefonlara düşkün, Android gurusu ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta. mobil fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *