TeknoDiot.com
   
     

Sosyal Medya Fenomenlerine Kötü Haber!

Sosyal Medya Fenomenlerine Kötü Haber! İnternet Haberleri Sosyal Medya Haberleri Teknoloji Haberleri

Sosyal medya fenomenlerini üzecek bir haber geldi. Milyonlarca fenomenin kişisel bilgileri sızdırıldı.

TechCrunch’ta yer alan habere göre, milyonlarca influencer’ın kişisel bilgilerini içeren data’lar ortaya çıktı. Anurag Sen tarafından hazırlanan rapora göre sızan bilgiler dünya genelinde 50 milyon sosyal medya fenomeni ve markayı içeriyor.

Ancak söz konusu durumdan etkilenen kişilerin ve markaların kim olduğu hala netlik kazanmış değil.

Fenomenlere kötü haber!

Buna ek olarak Dünyanın en popüler sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram, bir süre önce ayrıca yayınladığı yan uygulaması Direct’i kapatmaya karar verdi. Direct uygulaması, Instagram içinden de erişilebilen ve kullanıcıların özel olarak diğer kullanıcılarla mesajlaşabilmesine olanak veriyor.

Sosyal Medya Fenomenlerine Kötü Haber! İnternet Haberleri Sosyal Medya Haberleri Teknoloji Haberleri

Direct özelliğinin kullanımını artırmak adına şirket, ayrıca yayınladığı Direct uygulamasını indirmeye sunmuş ve kullanan kitlede büyük bir artış yaşanmıştı.

Ancak Instagram, bugün kullanıcılarına gönderdiği yeni mesajında Direct uygulamasını kapatacağını duyurdu. Bunun yerine kullanıcılar artık doğrudan Instagram’ın içinden konuşmalarına devam edecek.

Daha önce de Facebook’un içinde bulunan Messenger özelliği ayrı bir uygulamaya dönüşmüş ve milyonlarca kullanıcı bu uygulamayı indirmek zorunda bırakılmıştı.

kaynak: https://www.teknolojioku.com/sosyal-medya/fenomenlere-kotu-haber-5ce3e347c0d1c540ae662852