«
Sony'nin Başı Dertte! Sektörel Haberler Teknoloji Haberleri

Teknoloji devlerinden bir tanesi olan Sony’nin başı hayli dertte diyebiliriz. Rekabet Kurumu, Sony’ye soruşturma darbesi.

Rekabet Kurumu, teknoloji devi Sony’ye yaptığı resmi açıklamada Sony Eurasia Pazarlama A.Ş. hakkında soruşturma başlattığını açıkladı. Rekabet Kurumu, piyasa koşullarına uygun ve kurallar içerisinde faaliyet gösteren bir kurumdur. Bu kurum Sony Eurasia Pazarlama A.Ş. soruşturma başlattı. Rekabet Kurumu neden böyle bir karar aldı dersiniz? Sony Eurasia Pazarlama A.Ş. bayilerinde zaten satışta olan ürünlerin fiyatını değiştirerek rekabet kurallarını ihlal ediyor.

:: İşte 2018’de Çıkacak 5 Oyun

Sony'nin Başı Dertte! Sektörel Haberler Teknoloji Haberleri

Rekabet Kurumu’ndan yapılan açıklamaya bir atalım isterseniz;

“Sony Eurasia Pazarlama A.Ş.’nin, bayilerinin sattığı ürünlerin yeniden satış fiyatını belirleyerek 4054 sayılı Kanun’un 4. maddesini ihlal ettiği iddiasını içeren başvuru üzerine yürütülen önaraştırma, Rekabet Kurulunca karara bağlandı.

Önaraştırmada elde edilen bilgi, belge ve yapılan tespitleri 07.09.2017 tarihli toplantısında müzakere eden Rekabet Kurulu, bulguları ciddi ve yeterli bularak; 4054 sayılı Kanun’un 4. maddesini ihlal edip etmediğinin tespitine yönelik olarak; Sony Eurasia Pazarlama A.Ş. hakkında soruşturma açılmasına, 17-28/458-M sayı ile karar verdi.” Bakalım bu ikilinin arasında ne gibi olaylar olacak hep birlikte göreceğiz. Asıl karar, soruşturmanın tamamlanmasıyla belli olacak.


Bir Cevap Yaz

Buğra Noyan Hakkında

Buğra Noyan

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu olan, akıllı telefonlara düşkün, Android gurusu ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta. mobil fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *