Sony'nin Başı Dertte! - TeknoDiot.com

Sony’nin Başı Dertte!

Teknoloji devlerinden bir tanesi olan Sony’nin başı hayli dertte diyebiliriz. Rekabet Kurumu, Sony’ye soruşturma darbesi.

Rekabet Kurumu, teknoloji devi Sony’ye yaptığı resmi açıklamada Sony Eurasia Pazarlama A.Ş. hakkında soruşturma başlattığını açıkladı. Rekabet Kurumu, piyasa koşullarına uygun ve kurallar içerisinde faaliyet gösteren bir kurumdur. Bu kurum Sony Eurasia Pazarlama A.Ş. soruşturma başlattı. Rekabet Kurumu neden böyle bir karar aldı dersiniz? Sony Eurasia Pazarlama A.Ş. bayilerinde zaten satışta olan ürünlerin fiyatını değiştirerek rekabet kurallarını ihlal ediyor.

:: İşte 2018’de Çıkacak 5 Oyun

Sony'nin Başı Dertte!

Rekabet Kurumu’ndan yapılan açıklamaya bir atalım isterseniz;

“Sony Eurasia Pazarlama A.Ş.’nin, bayilerinin sattığı ürünlerin yeniden satış fiyatını belirleyerek 4054 sayılı Kanun’un 4. maddesini ihlal ettiği iddiasını içeren başvuru üzerine yürütülen önaraştırma, Rekabet Kurulunca karara bağlandı.

Önaraştırmada elde edilen bilgi, belge ve yapılan tespitleri 07.09.2017 tarihli toplantısında müzakere eden Rekabet Kurulu, bulguları ciddi ve yeterli bularak; 4054 sayılı Kanun’un 4. maddesini ihlal edip etmediğinin tespitine yönelik olarak; Sony Eurasia Pazarlama A.Ş. hakkında soruşturma açılmasına, 17-28/458-M sayı ile karar verdi.” Bakalım bu ikilinin arasında ne gibi olaylar olacak hep birlikte göreceğiz. Asıl karar, soruşturmanın tamamlanmasıyla belli olacak.

Göz atın:   Sony’nin ilk 8K TV’leri Haziran Başında Satışa Çıkıyor

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu