TeknoDiot
     
     
     

Sony’nin Başı Dertte!

Sony'nin Başı Dertte!

Teknoloji devlerinden bir tanesi olan Sony’nin başı hayli dertte diyebiliriz. Rekabet Kurumu, Sony’ye soruşturma darbesi.

Rekabet Kurumu, teknoloji devi Sony’ye yaptığı resmi açıklamada Sony Eurasia Pazarlama A.Ş. hakkında soruşturma başlattığını açıkladı. Rekabet Kurumu, piyasa koşullarına uygun ve kurallar içerisinde faaliyet gösteren bir kurumdur. Bu kurum Sony Eurasia Pazarlama A.Ş. soruşturma başlattı. Rekabet Kurumu neden böyle bir karar aldı dersiniz? Sony Eurasia Pazarlama A.Ş. bayilerinde zaten satışta olan ürünlerin fiyatını değiştirerek rekabet kurallarını ihlal ediyor.

:: İşte 2018’de Çıkacak 5 Oyun

Sony'nin Başı Dertte!

Rekabet Kurumu’ndan yapılan açıklamaya bir atalım isterseniz;

“Sony Eurasia Pazarlama A.Ş.’nin, bayilerinin sattığı ürünlerin yeniden satış fiyatını belirleyerek 4054 sayılı Kanun’un 4. maddesini ihlal ettiği iddiasını içeren başvuru üzerine yürütülen önaraştırma, Rekabet Kurulunca karara bağlandı.

Önaraştırmada elde edilen bilgi, belge ve yapılan tespitleri 07.09.2017 tarihli toplantısında müzakere eden Rekabet Kurulu, bulguları ciddi ve yeterli bularak; 4054 sayılı Kanun’un 4. maddesini ihlal edip etmediğinin tespitine yönelik olarak; Sony Eurasia Pazarlama A.Ş. hakkında soruşturma açılmasına, 17-28/458-M sayı ile karar verdi.” Bakalım bu ikilinin arasında ne gibi olaylar olacak hep birlikte göreceğiz. Asıl karar, soruşturmanın tamamlanmasıyla belli olacak.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Nadir Toprak Metallerinin Yerine Çok Olan Element Bileşikleri Kullanılabilir

Uğur Aydemir

Vodafone Türkiye Milli Maç Sonrası Mobil Hız Rekorunu Kırdı!

Uğur Aydemir

Zyxel’in Yeni Güvenlik Çözümü Şubeli Ofisler İçin

Umut Bilgen

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.