TeknoDiot
     
     
     

Sony’den Yeni Artırılmış Gerçeklikli ‘Air Hockey’ Oyunu!

Sony'den Yeni Artırılmış Gerçeklikli 'Air Hockey' Oyunu!

Hayatımıza sanal ve artırılmış gerçekliğin girmesiyle, yakın zamanda sadece dijital değil, dışar da oynadığımız oyunlar da değişecek gibi.

SWC 2018 (South by Southwest Film Festival) her ne kadar film temelli bir konferans olsa da, interaktif eğlence alanında da çeşitli yeniliklerin tanıtıldığı bir fuar oluyor.

[ilgiliicerik icerik_id=”13090″]

17 Mart‘a kadar Austin, Teksas‘da devam edecek olan fuarda, Sony oldukça enteresan bir oyun tanıtıyor.Bizlerin “Masa Hokeyi” adını verdiğimiz oyunu Sony, görüldüğü üzere in real life’a taşımış.. Klasik ‘air hockey‘ konsolu bilindiği gibi 2 kişiyle oynanıyor ve masadaki diski elimizde tuttuğumuz sürücülerle karşıdaki kaleye sokmaya çalışıyoruz.
[ilgiliicerik icerik_id=”12935″]

Sony'den Yeni Artırılmış Gerçeklikli 'Air Hockey' Oyunu!

Sony‘nin bu yeni tanıttığı masa ise yukardan da görebileceğiniz gibi fiziksel bir disk içermiyor. Üç kişinin aynı anda birbirinin kalesine gol atmaya çalıştığı bu masada oyun oynamak için herhangi bir gözlük veya sanal gerçeklik seti takmanıza da hiç gerek yok! Masanın üstünde yer alan sensörler, masaya disklerin hologramını yansıtıyor ve bu sayede eğlencenin doruğuna çıkıyorsunuz!

Elbette elimizde o sürücüyü tutmadan, diske çarpışını hissetmeden ne kadar eğlenceli olup olmayacağının bir garantisis olmayabilir, orası doğru.. Lakin bu moderleşen çağın eski oyunlarının yeniden yeni jenerasyonlarla çıkışının habercisi desek pek de yanılmış olmayız. Bildiğiniz üzere şu sıralarda eskiden eskilerimizin oynadığı her oyunun modern ve daha teknolojik hali piyasaya sürülüyor ve bu pek çok insan için heyecan verici. Eee söz konusu bu Sony. Bu firmadaki pek çok teknolojik atılımların ve girişimlerin haberlerini bekliyor olacağız..

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Narcos’un Oyunu Yolda!

Buğra Noyan

Steam 2018 En Çok Satan Oyunlar

Sefa Taşkıran

Fortnite Infinity Gauntlet (Thanos) Etkinliği Yarın Sonlanıyor

Serhan Durgutlu

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.