Sony, PlayStation 5’in Çıkış Tarihi Hakkında Açıklama Yaptı!

Oyun konsolu kelimesi duyunca ilk akla gelen ürün tabi ki PlayStation oluyor. Sony’nin yeni oyun konsolu PlayStation 5’in çıkış tarihi sızdırıldı.

Sony’nin yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5’in çıkış tarihi sızdırıldı. Sony’nin CEO‘su ve başkanı Shawn Layden‘a bir açıklama yaptı. Sorulan PS4 Pro‘ya özel oyun gelecek mi? sorusuna Layden, Bu asla olmayacak; Pro’nun tek özelliğinin sadece 4K çözünürlükleri ve bunu kullanabilen ve kullanmayı isteyen oyuncular için HMD gibi avantajlar sunmak ve fakat standart bir PS4’e sahip olanların dezavantajları yok. Her oyunumuz PS4’te, Pro’dan biraz daha farklı çalışacak açıklamasında bulundu.

Layden’e bir soru daha soruldu. Peki PlayStation 5 ne zaman çıkacak? İşte en çok merak edilen sorulardan bir tanesi. Cevap veren CEO, ise yakında cevabını verdi. PlayStation 5 yakın zamanda oyuncular ile buluşacak. Daha henüz yapım ve geliştirme aşamasında olduğu anlaşılmakta. Analistler  PlayStation 5‘i 2018-2019 yılları arasında görebileceğimizi tahmin ediyorlar. Ancak çok yakın zamanda açıklaması ise 2018’in sonbahar aylarına denk gelecek şekilde görücüye çıkması beklenmekte.

Buğra Noyan

TeknoDiot’un kurucusu olan, akıllı telefonlara düşkün ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Sanat Tarihi bölümü okumakta. Fotoğrafçılığa da meraklı. Diğer girişimi ise; voilente.com

0 Yorum

  Yorum Yap

  Login

  Welcome! Login in to your account

  Remember meLost your password?

  Don't have account. Register

  Lost Password

  Register