Sony, PlayStation’ın Fiyatları Artabilir !

Sony, PlayStation’ın 100 milyon adet satma barajını geçti ancak gelecekte kara bulutlar bekliyor. Şirket, ABD ile Çin arasındaki süren ticari anlaşmazlığının, Playstation’ların fiyatlarına yansıyacağı konusunda uyardı.

Sony’nin finansal patronu Hiroki Totoki, ABD’nin Çin’deki ürünlere yönelik yaptırımların artırması durumunda, PlayStation konsolları için fiyat artışına neden olacağını belirtti. Totoki, Sony’nin bu sorunla başa çıkmak için bir takım seçenekler düşündüğünü söyledi. Bundan dolayı bu masrafları müşterilerin alacağı fiyata yansıtmak seçenekler arasında bulunuyor.

Tarifenin diğer ürünlere geleceği konusunda ise firma kesin bir karara varmadı. İki ülke arasındaki görüşmeler iyi sonuçlanırsa ve ABD Çin için uyguladığı yaptırımları kaldırırsa, Sony’nin fiyatlar konusunda endişelenmesine gerek kalmayacak.

Sony, PlayStation'ın Fiyatları Artabilir !

Beklenti, daima şirketin hizmet ve oyun satışlarından parasını geri kazanabilmesidir. Bu Sony’yi tarifelerin kendisinden ötürü fiyat zammını absorbe etmeye ya da PlayStation konsollarının üretimini başka bir ülkeye taşımak için fazla yer bırakmayabilir. Sony gelecek yıl PlayStation 5 çıkarmadan önce tüm bu sorunları halletmek istiyor.

 

Abone Ol 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu