Sony, PlayStation'ın Fiyatları Artabilir ! - TeknoDiot.com

Sony, PlayStation’ın Fiyatları Artabilir !

Abone Ol 

Sony, PlayStation’ın 100 milyon adet satma barajını geçti ancak gelecekte kara bulutlar bekliyor. Şirket, ABD ile Çin arasındaki süren ticari anlaşmazlığının, Playstation’ların fiyatlarına yansıyacağı konusunda uyardı.

takipçi satın al
takipçi satın al

Sony’nin finansal patronu Hiroki Totoki, ABD’nin Çin’deki ürünlere yönelik yaptırımların artırması durumunda, PlayStation konsolları için fiyat artışına neden olacağını belirtti. Totoki, Sony’nin bu sorunla başa çıkmak için bir takım seçenekler düşündüğünü söyledi. Bundan dolayı bu masrafları müşterilerin alacağı fiyata yansıtmak seçenekler arasında bulunuyor.

Tarifenin diğer ürünlere geleceği konusunda ise firma kesin bir karara varmadı. İki ülke arasındaki görüşmeler iyi sonuçlanırsa ve ABD Çin için uyguladığı yaptırımları kaldırırsa, Sony’nin fiyatlar konusunda endişelenmesine gerek kalmayacak.

Sony, PlayStation'ın Fiyatları Artabilir !

Beklenti, daima şirketin hizmet ve oyun satışlarından parasını geri kazanabilmesidir. Bu Sony’yi tarifelerin kendisinden ötürü fiyat zammını absorbe etmeye ya da PlayStation konsollarının üretimini başka bir ülkeye taşımak için fazla yer bırakmayabilir. Sony gelecek yıl PlayStation 5 çıkarmadan önce tüm bu sorunları halletmek istiyor.

 

Göz atın:   PlayStation 4'ün Toplam Satış Rakamı Açıklandı

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu
teknodiot youtube
Oyuncu Ekipman İnceleme Videolarını Kaçırmayın!
Oyuncu Ekipman İnceleme
Videoları!
ABONE OL