Sony, PlaySation ve Akıllı Telefon İşinden Çekiliyor mu?

Sony, PlaySation ve Akıllı Telefon İşinden Çekiliyor mu?

Abone Ol 

Sony’nin son zamanlarda teknoloji pazarında yaşadığı zorluklar ve son olarak uzun yıllardır beraber çalıştırdığı CEO’su Kaz Hirai’nin görevine son verilmesi, birçok kulis bilgisinin de ortalıkta dolanmasına yol açtı.

Eğer bu kulis bilgileri doğru ise Sony için karanlık bir dönemin başlayacağını düşünmeden kendimizi alamıyoruz. Çünkü oldukça ciddi iddialar kulislerde dolaşır vaziyette.

Şirketlerin CEO’larının görevlerine son vermesi, birçok açıdan firmaların büyük değişiklere gittiğinin göstergesidir. Yani Sony firması kısa ve uzun süreli hedeflerini gerçekleştirmek için veya bazı hedeflerine son vererek için CEO’su Kaz Hirai’nin görevine son vermiş olabilir.

[ilgiliicerik icerik_id=”2357″]

Yine Kulislerde konuşulan ve henüz doğrulanmamış sızıntılardan edinilen bilgilere göre Sony Akıllı telefon piyasasından çekilebilir. Hatta sızıntılar daha da ileri gidiyor ve PlayStation ile kamera bölümünü de kapsıyor diyebiliriz.

pubg mobile uc satın al
pubg mobile uc satın al

Sony, PlaySation ve Akıllı Telefon İşinden Çekiliyor mu?

Dünyanın en büyük teknoloji üreticilerinden olan Sony’nin bu duruma neden geldiği ve yıllardır beraber çalıştığı CEO’su ile yollarını neden ayırdığına dair henüz net bir bilgi de edinilebilmiş değil. Direk firmadan herhangi bir açıklamada yapılmadı.

Yeni CEO’dan Tam Gaz İleri Mesajı

Sony’nin ekibine yeni kattığı CEO’su Kenichiro Yoshida ise henüz net bir açıklama yapmamış durumda. Fakat edinilen bilgilere ve verdiği demeçlere göre Yoshida’nın özellikle Sony’nin çekirdek ürünleri için önümüzde ki yıllarda daha çok zaman ayıracağı anlaşılıyor.

Hem Sony cephesinden hem de yeni CEO’nun ağzından kulislerde dolaşan bazı ürünlerden el çekme fısıltısına herhangi bir açıklama yapılmamış olsa da haber PlayStation severleri oldukça üzmüş durumda.

[ilgiliicerik icerik_id=”17287″]

PlayStation İçin Berbat Bir Senaryo

Akıllı telefon ve kamera sektöründe istediği verimi alamayan Sony’nin bu işlerden elini çekmesi ya da en azından bir süre üretimini durdurması beklenebilecekken, PlayStation gibi dominant bir oyun konsolunun teknoloji ve dijital oyun piyasasından ayrılması oldukça büyük ve kötü bir senaryo diyebiliriz.

Göz atın:   PlayStation Plus Haziran 2019 Ücretsiz Oyunları Belli Oldu

Eğer Sony böyle bir planın başlangıç adımını eski CEO’su ile yolları ayırarak başlatmış ise, bu durumla alakalı ileride kulis bilgilerinin artacağını ve yavaş yavaş gerçekçi sızıntıların da sektörde dolaşacağını garanti edebiliriz.

TeknoDiot Bey

TeknoDiot Bey Diyeceksiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu