Sonbaharda Apple’dan Üç Apple 11 Modeli!

Geçen yılki iPhone XS, iPhone XS Max ve iPhone XR’nin tanıtımına benzer şekilde, Apple bu sonbaharda üç yeni iPhone 11 modeli piyasaya sürecek.

Yeni iPhone’larda, dahili kod adı Cebu , model T8030 tarafından bilinen modelde Apple A13 işlemcisi yer alacak. Cihazları gören insanlara göre, her üç iPhone 11 modelinde de, geçen yıl iPad Pro’daki değişiklikten sonra USB-C’ye geçeceklerine dair bazı spekülasyonların aksine bir Lightning portu bulunacak. İPhone 11 modelleri, iPhone XS’in yerini alacak D42 (iPhone 12,3) olarak bilinir ; iPhone XS Max’in yerini alacak D43 (iPhone 12,5); ve iPhone XR’nin yerini alacak olan N104 (iPhone 12,1). D42 ve D43’te 3x OLED Retina ekran varken, N104 yine de güncel nesil gibi 2x Sıvı Retina ekrana sahip olacak. Her üç iPhone da öncekilerle aynı ekran çözünürlüğüne sahip olacak. Bu yılki modellerde,  leap haptics bulunacak . Bu yeni motorun bu noktada ne gibi özellikleri sağlayacağı belli değil, ancak yeni cihazlarda bugün bildiğimiz 3D Touch’ı kullanmayacağından Haptic Touch’ı geliştirmeye yönelik olması mümkün. Sonbaharda Apple'dan Üç Apple 11 Modeli!

İPhone XS modellerinin yerini alan cihazların arkasında, kare içinde bulunan üç kamera yer alacak. Bu ekstra kameralar içerisinde geniş açılı görüntü yakalayabilen bir kamera yer alacak. Resimler ve filmler için yaratıcı bir seçenek olarak kullanılmasının yanı sıra, bu geniş açılı ‘iPhone 11’ kamera , kullanıcının çerçeveyi ayarlayabilmesi için çerçeveli alanı ayarlayabilmesi için resimlerde ve videolarda çerçeveli alanı çevreleyen Akıllı Çerçeve adı verilen bir özelliği etkinleştirecek otomatik perspektif uygulayın ve yazıdaki düzeltmeleri yapın. Ekstra bilgiler sınırlı bir süre boyunca saklanacak ve gizlilik nedenleriyle daha sonra otomatik olarak atılacaktır .Ön bakan kamera iPhone 11 da 120fps de ağır çekimde bir kayıt için destek ekleyerek yükseltilecektir. Apple’ın Eylül ayında gerçekleşecek olan özel sonbahar etkinliğinde ‘iPhone 11’ açılışını yapması bekleniyor.

Abone Ol 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu