TeknoDiot
     
     
     

Şifreleri Unutma Derdi Google Authenticator ile Bitiyor!

Şifreleri Unutma Derdi Google Authenticator ile Bitiyor!

Google şifreleri güvende saklayabilmemiz için Google Authenticator adında bir mobil uygulama geliştirdi.

Uygulamayı cihazımızdan kaldırsak bile şifrelerimiz Google Drive’da yedekleniyor. Günlük yaşantımızda unuttuğumuz şifreler başımıza büyük işler açabiliyor bazen. Şifre sıfırlamak bizleri uğraştırıyor ve zamanımızı alıyor. Üstüne üstlük şifreyi sıfırlayana kadar ki stresimiz de cabası oluyor.

Şifreleri Unutma Derdi Google Authenticator ile Bitiyor!

Şifrelerimizi unutmamak için genellikle Android cihazlarımızda yer alan not defterlerine yazarız. Uygulamayı android cihazımızdan kaldırınca bütün yedeklediğimiz şifreler gider ve tabiri caizse dım dızlak ortada kalırız. Google, insanların bu problemini ortadan kaldırmak için basit ama etkili bir yöntem bulmuş.

Günümüzde sürekli karmaşıklaşan şifreler, kaydedip de bulamadığımız şifreler ya da kaybettiğimiz şifreler bizlerin zamanını almaya yetiyor. Dediğimiz gibi Google bu sorunu çözmek için güzel bir uygulama geliştirmiş. Google bu sorunu tamamen ortadan kaldırmak ve insanların işlerini kolaylaştırmak için Google Authenticator adında bir şifrematik geliştirmiş.

Google Authenticator, tüm şifrelerinizi tek bir hesap altında güvenli bir şekilde saklayarak kimlik doğrulaması yapan bir şifrematik uygulamasıdır. Google Drive ile senkronizasyon olan uygulama, telefonunuzu kaybetseniz bile şifrelerinizi güvenli bir şekilde saklayabiliyor. Örneğin tüm sosyal medya hesaplarınızın şifrelerini tek bir yerde toplayarak kayıt altına alan Google Authenticator, uygulamayı android cihazınızdan kaldırsanız bile şifrelerinizi kaybetmemenizi sağlıyor.

Şifreleri Unutma Derdi Google Authenticator ile Bitiyor!

Google Authenticator’un özellikleri şöyle:

  • Doğrulama kodlarını veri bağlantısı olmadan oluşturun
  • Google Authenticator birçok sağlayıcı ve hesapla çalışır
  • Android Wear desteği
  • Koyu renk tema kullanılabilir
  • QR kod ile otomatik kurulum

Google Authenticator adlı uygulamayı buradan indirebilirsiniz.

Kaynak: TM

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Popüler Müzik Uygulaması Deezer Artık Türkiye’de

Buğra Noyan

Türk Telekom’dan 1 Kişiye Mercedes A180

Serhan Durgutlu

OnePlus’ın 3 Mart’ta Yeni Bir Konsept Cihaz Sergilemesi Bekleniyor!

Hüseyin Ceylan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.