Siemens Topluma Katkı Raporu'nu Oyunlaştırdı - TeknoDiot.com

Siemens Topluma Katkı Raporu’nu Oyunlaştırdı

Abone Ol 

Siemens, Türkiye’deki 160. kuruluş yıl dönümü kapsamında yayınladığı Topluma Katkı Raporu’nu sanal ortama aktararak oyunlaştırdı.

Siemens Sürdürülebilirlik Ofisi’nin Türk mühendisleri ile gerçekleştirdiği çalışmalar sonucunda Türkiye’de ilk kez bir rapor, sanal gerçeklik (VR- Virtual Reality) oyunu haline getirildi.

Teknolojiye olan tutkusu ve köklü birikimiyle; elektrifikasyon, otomasyon ve dijitalizasyon alanlarında öncü olarak ülkemize değer katan Siemens Türkiye, fark yaratan çalışmalarına bir yenisini ekleyerek Topluma Katkı Raporu’nu sanal gerçeklik (VR- Virtual Reality) oyununa dönüştürdü. Siemens, Türkiye’deki 160. kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında yayınladığı Topluma Katkı Raporu’nun sonuçlarını, daha geniş kitlelerle eğlenceli bir yöntemle paylaşmak için geliştirdiği oyunun lansmanını düzenlenen Gamification Summit’te gerçekleştirdi.

Sanal gerçeklik oyunu, Siemens Sürdürülebilirlik Ofisi’nin çalışmalarıyla hayata geçirildi. Tamamen Türk mühendislerinin tasarlayarak hazırladığı oyun ile Türkiye’de ilk kez bir rapor, sanal gerçeklik oyunu haline getirildi.

pubg mobile uc satın al
pubg mobile uc satın al

Siemens Topluma Katkı Raporu'nu Oyunlaştırdı

“Sürdürülebilir değer yaratma” ilkesiyle hareket ederek hem yerel hem de global düzeyde toplumsal ve çevresel fayda sağlamaya odaklanan Siemens Türkiye, dijitalizasyonun önemli bileşenlerinden biri olan sanal gerçeklik ve oyunlaştırma teknolojileriyle sürdürülebilirliğe katkı sağlamayı hedefliyor.

Tanıtımı yapılan sanal gerçeklik oyununda Topluma Katkı Raporu’ndaki amaçtan yola çıkılarak Siemens’in 160 yıl boyunca Türkiye’de katkı sağladığı alanlara odaklanılıyor. Raporda yer alan, ekonominin güçlendirilmesi, yetenekli iş gücünün artması, inovasyon, çevre ve sürdürülebilirlik, yaşam kalitesinin artırılması, toplumsal dönüşüm gibi Türkiye’nin sürdürebilir kalkınmasına katkıda bulunabilecek başlıklar altındaki veriler, oyunda sanal gerçeklik teknolojisiyle Türkiye’nin Katma Değer Haritası’na yansıtılıyor.

Toplam 10 sorudan oluşan Topluma Katkı Raporu oyununa katılan ilk 5 bin kişiye, “Siemens Türkiye 160. Yıl Hatıra Ormanı Ağaç Dikim Sertifikası” gönderilecek. App Store ve Google Play Store üzerinden indirilebilen oyunun, PC tabanlı popüler sanal gerçeklik gözlüğü Oculus Rift için de özel sürümleri bulunuyor. Tüm bu sürümler, turkiyedeturkiyeicin.com adresinden ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Göz atın:   Sony FE 200-600mm F5.6-6.3 G OSS Süper-Telefoto Zoom Lensin Çıkış Tarihi Belli Oldu!

Siemens hakkında:

Siemens AG (Berlin ve Münih), 170 yıldır mühendislikte mükemmellik, inovasyon, kalite ve güvenilirlik yönleriyle öne çıkan uluslararası bir teknoloji şirketidir. Dünya çapında faaliyet gösteren şirket, elektrifikasyon, otomasyon ve dijitalleşme alanlarına odaklanmaktadır. Enerji ve kaynakları verimli kullanan teknolojileri ile dünyanın en büyük üreticilerinden biri olan Siemens, verimli enerji üretimi ve enerji iletimi çözümleri tedarikinde lider konumda bulunmaktadır. Siemens ayrıca altyapı çözümleriyle endüstri için otomasyon, sürücü ve yazılım çözümlerinde öncülük etmektedir.

Şirket, bunun yanında önemli tıbbi görüntüleme sistemleri (bilgisayarlı tomografi, manyetik rezonans vb.) tedarikçilerindendir ve laboratuvar diagnostiği ile birlikte klinik IT alanlarında da lider konumdadır.

30 Eylül 2017 tarihinde sona eren 2017 mali yılında şirketin elde ettiği toplam gerçekleşen satış geliri 83 milyar Euro, net kârı ise 6,2 milyar Euro’dur. Eylül 2017 sonu itibariyle Siemens’in dünya genelindeki toplam çalışan sayısı yaklaşık 372 bindir. Ayrıntılı bilgi için www.siemens.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Basın Bülteni

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu