SEO mu Yaptırılmalı? SEO Eğitimi mi Almalı?

Başlıktaki soru cevaplanması çok zor bir soru olmayabilir. Ama ana uygun bir cevap vermek yerine geleceği düşünerek bir cevap vermek yerinde olacaktır. Öncelikle SEO eğitimi almanın çok faydalı olacağını belirtmek gerekir. Çünkü sadece 15-20 yıl gibi bir süre içinde çok önemli bir potansiyele ulaştı. Kullanılan SEO yöntemleri sitelerin görünür olmasını ve hedef kitlesi ile buluşmasını sağlıyor. Dolayısıyla şirketlerin ya da kitleleri ilgilendiren diğer kuruluşların hem yaşanılan zamanda hem de gelecekte uygun bir konuma gelmesini sağlıyor. O halde, gelecekte şirketlerde SEO departmanları yer alacağını ve uzmanlaşmış kişilerin görev yapacağını tahmin etmek çok zor değil. Bu durumda da hem şirket sahipleri hem de geleceğini başarılı bir şekilde şekillendirmek isteyen bireyler için SEO eğitimi almak çok uygun bir davranış şekli olarak kabul edilebilir.

İşin diğer yönü ise biraz düşünmeyi gerektiriyor. Örneğin siz bir şirket sahibiyseniz ve kendinize ve 2 elemanınıza SEO eğitimi olanağı sağlarsanız, ilgili departmanı kurma ve şirketin geleceğini sağlama alma konusunda önemli bir adım atmış olacaksınız. Ama netice itibariyle SEO Uzmanı ibaresini isminizin başına ekleyebilmek için uzun bir süreçten geçmeniz gerekecektir. Teknik konularda ve analiz-raporlama gibi işler konusunda gerekli eğitimleri almanız ve tecrübe kazanmanız gerekecektir. Bu da normal olarak zaman alacaktır. Dolayısıyla web sitenizin şu anki durumuna herhangi bir katkısı olmayacaktır. Yani SEO eğitimi almak tartışmasız bir biçimde önemli avantajlar sunuyor olsa da, SEO uzmanlarının hizmetlerinden faydalanmak ve ilgili kişiler ya da departman yetişene kadar web sitenizin ihtiyaçlarını karşılamak gerekecektir.

Profesyonel bir kişiden özel seo eğitimi almak istiyorsanız eğer bu sayfayı ziyaret edin

http://www.seoegitim.net/

Sonuç olarak SEO eğitimi alma seçeneği ile SEO uzmanlarının hizmetlerinden faydalanma, SEO yaptırma seçeneği birlikte ele alınmalıdır. SEO konusunda eğitim almak ve şirketinizin geleceğini sağlamlaştırmak çok mantıklı görünse de, bu düzeye gelene kadar SEO çalışmalarının yapılması için SEO danışmanlık şirketlerinden yardım almak gerekecektir. Bu durumda SEO eğitimi almak ve SEO çalışmaları yaptırmak seçenekleri arasında tercih yapmak uygun olmayacaktır. Her ikisini de beraber götürmek ve SEO konusunda yeterli hale gelene kadar verilen hizmetlerden faydalanmak mantıklı olacaktır.


Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, profesyonel olarak grafik tasarım işleriyle uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı