TeknoDiot
     
     
     

Senetle Araba Satan Yerler

Senetle Araba Satan Yerler

Araba almak istiyorsunuz ancak bankalar ile probleminiz var ve peşin alacak ekonomik güce sahip değilseniz firmaların sizlere sunmuş olduğu senetle araba fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

Bankacılık faaliyetlerinin bu kadar gelişmediği yıllarda bizlerin babaları ve dedeleri bu şekilde ticareti daha çok tercih ediyorlardı. Bu işlem yapılırken daha uzun vadeler tercih edilirken hızlı yükselene araç fiyatları nedeniyle ne aracı satan nede alan bu durumdan zarar etmiyordu. Yaşanan ekonomik krizler nedeniyle bu türden satışlara uzun bir süre ara verildikten sonra gelişen bankacılık hizmetleri sayesinde tekrar senet ile araba satışı başladı. Tabi bu şekilde araba almanın bazı noktalarına dikkat etmek gerektiğini de eklemekte fayda var.

Bu şekilde araç almak isteyenlerin gidebilecekleri bazı kuruluşlar bulunuyor. Bunların arasında OtoVadeli ve Wowwo firmaları daha öne çıkıyor. Yerel galericilerden bazıları da bu konuda müşterilerine yardımcı oluyor. Senetle araba almak bazı riskleri de beraberinde getiriyor. Bu risklerden araba alacak tarafta olanları en çok ilgilendiren nokta normal faiz oranlarından daha yüksek miktarda bir faiz eklemesi olacağıdır. Firmalar sizin adınıza kredi çıkaracaklar ve normal taşıt kredisinin üzerine %2 oranında bir ekleme yapacaklardır. Bu ekleme araç karı ile birleştiğinde daha yüksek bir şekilde ödeme yapacağınız anlamına geliyor. Amacınız araç sahibi olmak istiyorsanız güvenilir firmalardan veya kişilerden bu şekilde araba almalısınız.

 

Bazı firmalar bu konuda çok acımasız olabiliyor. Ödenecek miktarın limitleri inanılmaz rakamlara çıkabiliyor. Wowwo firması Yeşil Holding tarafından finanse edilirken, OtoVadeli ise Maygold şirketler grubu çatısı altında çalışıyor. Bu iki firmada kurumsal yapıları ile müşterilerine en iyi hizmeti veriyor. O nedenle güvenilir olmaları daha doğaldır. Senetle araba sattığını söyleyen çok sayıda firma olduğunu ekleyelim. Ancak bu firmaların bir çoğu genelde olumlu yönleri ile öne çıkmıyor. Genelde daha acımasız oluyorlar ve araçlarda bir problem çıktığında geri iade seçeneği sunmuyorlar.

Senetle Araba Almak Neden Tercih Edilir?

Senetle araba tercihini yapan insanların geçmişlerine baktığınızda genelde ekonomik olarak bir dönem büyük bir darbe yediklerine şahit olursunuz. Bu da onların bankalar aracılığı ile kredi çekemeyecekleri anlamına gelmektedir. Araç ihtiyaçlarını karşılamak için bu yöntemi tercih etmeleri onlar açısından çok doğru bir iş olarak karşılarına sunulmaktadır. Eğer iyi bir firmadan satın alma işlemi yapılırsa bu çok büyük bir sorun olmayacaktır.

Yerel bir firmadan alacaksanız tek bir senede imza atmamaya dikkat etmelisiniz. 24 aylık ödeme ile alınacak bir araç için 24 farklı senet yapılması doğru olacaktır. Çünkü eğer bir kaça ödeme yapmazsanız ödedikleriniz de hiçe sayılacak ve araç bir şekilde elinizden alınacaktır. Bu noktaya mutlaka dikkat etmeli ve senet ile araba alacağınız kurumu veya kişileri doğru şekilde tercih etmeye özen göstermelisiniz.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


İtalyan Otomobil Markası Ferrari Koronavirüsle Mücadeleye Destek Verecek!

Buğra Noyan

Dev Tasarıma Sahip BMW X7 Tanıtıldı! (Fiyatı Dudak Uçuklatıyor)

Buğra Noyan

Proses’in Özelliklerinden Mutlaka Yararlanın

TeknoDiot Bey

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.