Selçuk İnan’ın Galaxy "S8" Davasının Kararı Belli Oldu - TeknoDiot.com

Selçuk İnan’ın Galaxy “S8” Davasının Kararı Belli Oldu

Abone Ol 

Galatasaray’da oyuncu olan Selçuk İnan’ın Samsung’a açtığı Galaxy “S8” davasında karar netleşti sonuç belli oldu. İşte dava ile ilgili detaylar.

Galatasaray futbol takımı kaptanı Selçuk İnan tarafından “S8” isminin patentinin sahibi olduğu gerekçesiyle Samsung‘a dava açtı ve itirazında da tüm Galaxy S8 modellerinin imhasını istemişti. Bu haberin detaylarını sizlere önceden zaten aktarmıştık.

Selçuk İnan’ın avukatı, Galaxy  S8‘lerin imhasını veya markanın silinmesini istediklerini ve ayrıca 10.000 lira maddi ve 100.000 lira manevi olmak üzere 110.000 lira tazminat davası açtıklarını açıklamışlardı. T24’ün haberine göre

İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Mahkemesi tarafından Selçuk İnan’ın “S8” markasının kullanımı konusundaki ihtiyati tedbir talebi reddedildi. S8 markasının Türk Patent Enstitüsü’nden 2013 yılında Selçuk İnan tarafından tescil ettirildiği mahkeme tarafından onaylandı. Ancak, mahkeme İnan’dan önce S8’in Audi ve Altın Marka AŞ şirketleri tarafından tescil ettirildiğini açıkladı. Davalı taraf Samsung’un ise, Galaxy ve Samsung ibareli birçok seri markasını 2010’da tescil ettirdiği açıklandı. Dava sonucunda Selçuk İnan’ın talebi reddedildi ve şöyle açıklandı;

Kelimeler ve sayılar kimsenin tekeline verilemez. Markanın bir bütun olarak incelenmesinde Samsung’un tanınmış markasında ön planda olan unsur Galaxy ibaresi olup.

S8 gibi asıl markanın önüne ve arkasına eklenen sayı ve kelimeler ise uygulamada cep telefonun modelinin bir üst model ve teknolojik olarak piyasaya çıkan yeni bir ürünü çağrıştırmakta olduğu bilinen bir gerçektir.

pubg mobile uc satın al
pubg mobile uc satın al

Tabi ünlü futbolcu bu işte hiç de pes etmeyecekmiş gibi duruyor. Selçuk İnan’ın, reddedilen tedbir kararını İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi’ne taşıdığı öğrenildi.

Göz atın:   iPhone 8 vs Samsung Galaxy S8 Su Altı Testi!

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu