TeknoDiot.com
 
 
Image default
Anasayfa » Bilgisayar Haberleri » Samsung Yeni SSD Modellerini Tanıttı!

Samsung Yeni SSD Modellerini Tanıttı!


Güney Koreli teknoloji devi olan Samsung yeni SSD modellerini tanıttı. Samsung şirketi, 860 PRO ve 860 EVO modelleri olan SSD’lerini tanıttı.

Samsung, bugün SATA ürün serisine yeni üye SSD modelleri daha ekledi. Samsung 860 PRO ve 860 EVO adını verdiği iki adet yeni SSD modeli ile piyasada yerini alacak. Samsung’un bu iki SSD modeli V-NAND teknolojisiyle çalışan son kullanıcıya yönelik ilk SSD modelleri diyebiliriz. Her iki SSD modeli de SATA SSD ürünleri arasında öncü bir performans düzeyi yakalıyor.

Apple’dan Uygun Fiyatlı MacBook Geliyor!

Samsung Yeni SSD Modellerini Tanıttı!

Yüksek çözünürlüklü fotoğraflar ve 4K videoların dosya boyutlarının büyüme sebebi ile insanların artık hızlı transfer konusunda daha da iyi bir nokta istemekte. HDD’den farkı hız olan SSD’ler artık teknoloji severlerin hayatında oldukça iyi bir ivme olan SSD modelleri ülkemizde de PC toplayan kullanıcıların vazgeçemediği bir nokta. Samsung‘un 860 PRO ve 860 EVO diskleri bu ihtiyacı karşılamak için 560 MB/s okuma ve 530 MB/s yazma hızlarını desteklerken, sunulan 5 yıllık garanti veya 860 PRO için 4,800 Terabyte toplam yazma, 860 EVO içinse 2,400 Terabyte toplam yazma garantisiyle benzersiz bir performans güvenilirliği sunuyor.

Samsung bu nokta da Linux kullanıcılarını da unutmuş değil. Her iki model olan 860 PRO ve 860 EVO, Linux işletim sistemi uyumluluğunu artırmış durumda. 860 PRO modelinin 256GB, 512GB, 1TB, 2TB ve 4TB kapasite seçenekleri yer alıyor. Ayrıca 2.5″ inçlik bir boyuta sahip ve 114 saat 30 dakikalık 4K Ultra HD video saklama kapasitesi mevcut. Diğer model olan 860 EVO SSD modelinin ise mSATA ve M.2 form faktörüyle 250GB, 500GB, 1TB, 2TB ve 4TBkapasite seçenekleri sunuyor. Fiyat konusuna geldiğimizde ise 860 PRO modelinin fiyatı 649 TL ve 860 EVO modelinin ise 449 TL tavsiye edilen satış fiyatı.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Office 365 İçin Outlook’ta E-Postalar Nasıl Zamanlanır?

Buğra Noyan

Audi’den Nefes Aldıran Yollar

Umut Bilgen

Honor 9X ve 9X Pro Sızdırıldı!

Hüseyin Ceylan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.