TeknoDiot
     
     
     

Samsung Orta Segmente Güç Verecek İşlemcisi Exynos 9610’u Duyurdu

Samsung Orta Segmente Güç Verecek İşlemcisi Exynos 9610'u Duyurdu

Güney Kore’nin ve dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi Samsung, orta seviyeyi şahlandıracak yeni bir yonga setini tanıttı. Exynos 9610 orta seviye akıllı telefonlara amiral gemi özellikleri kazandıracak düzeyde.

Samsung’un yeni çipseti Exynos 9610, amiral gemi modellerine gücünü veren işlemcilerinin üretim sürecinde olduğu gibi 10 nanometre üretim sürecinden çıkıyor. Bu sayede işlemci daha az enerji tüketerek daha yüksek performans ortaya koyuyor.

Samsung’un orta segment telefonlarda kullanmayı planladığı Exynos 9610, 4 adet 2.3 GHz Cortex A73 ve 4 adet 1.6 GHz Cortex A53 toplam 8 çekirdekten oluşuyor. Grafik işlemcisi yönünde ikinci jenerasyon Bifrost tabanlı ARM Mali-G72 GPU yer alıyor. Bu GPU Exynos’lu Galaxy S9 modelinde de kullanılıyor. Bir farkla. Galaxy S9’da bulunan Exynos 9810 çip setinin grafik seti 18 çekirdekten 9610’un grafik seti ise 3 çekirdekten oluşuyor.

[ilgiliicerik icerik_id=”14177″]

Samsung Orta Segmente Güç Verecek İşlemcisi Exynos 9610'u Duyurdu

Exynos 9610 yonga seti, orta segment telefonlara derin öğrenme ve yapay zeka geliştirme özellikleri de sunuyor. Bir çok amiral gemi modelde bulunmayan 4K çekimde 120fps, FullHD çekimde ise 480fps video kaydı sunuyor. Ağır çekimde de 480fps slow motion kayıt yapabiliyor. Yonga seti Ram mimarisi olarak LPDDR4 mimarisini kullanıyor. İçerisinde barındırdığı LTE modemi ise 600mbps downloada kadar destekliyor.

Nöral Bilgi İşlem ağı ile çalışan yonga seti, yüz tanıma teknolojisine destek veriyor. 7’inci jenerasyon işlemcinin en çok öne çıkan özelliklerinden bir tanesi Yapay Zeka teknolojisi sayesinde tek kamera da bile bokeh efekti suna biliyor. Samsung’un yeni yonga seti bu yılın ikinci çeyreğinde seri üretime geçecek. Hangi telefonlarda veya tabletlerde kullanılacağı hakkında henüz kesin bir bilgi yok.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Android Oreo Alacak General Mobile Modelleri Belli Oldu!

Buğra Noyan

Huawei Mate 20 X, DxOmark Puanı Belli Oldu

Buğra Noyan

LG: Telefonlarımız Uzun Ömürlü Pil Deneyimi Sunuyor

Buğra Noyan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.