Akıllı Telefon HaberleriSamsung HaberleriTeknoloji Haberleri

Samsung Galaxy S9’un İşlemcisi Belli Oldu!

Samsung Galaxy serisinin yeni ve en üst segment akıllı telefonu olacak olan Galaxy S9’da hangi işlemci yer alacak? İşte bu sorunun cevabını aydınlandı.

Samsung‘un amiral gemisi telefonlarında kullandığı işlemci serisi olan Exynos’un dokuzuncu işlemcisi olan  Exynos 9810’u  kullanılacak. Bu  Exynos 9810, Galaxy s9‘a hız anlamında yenilikler katacağı yönünde söylentiler geziniyordu fakat Samsung’un yayınladığı özellik listesine bakıldığında bu söylentilere inanmamız gerektiğini görüyoruz.

Samsung Galaxy S9'un İşlemcisi Belli Oldu! Akıllı Telefon Haberleri Samsung Haberleri Teknoloji Haberleri

https://teknodiot.com/pubgnin-yeni-haritasindan-yeni-gorseller-paylasildi-5723.html

Samsung Galaxy S9‘da ki işlemci hakkında ABD için Snapdragon 845 ve Exynos modellerinde 8nm yada 7nm’lik bir işlemci olacağı yorumu yapılmıştı fakat 9810 bu özellikleri bize gösteremiyor ancak diğer özelliklerin performansını arttıracak gibi gözükmekte.  Note 8’deki 8895 yongaseti hala Samsung tarafından 9 serisi olarak pazarlanıyor ancak, işlemci adı 8 rakamı ile başlıyor.

İlerleyen zamanlarda Samsung’un Galaxy S ailesine yeni bir üye katacağı kesin ancak ne zaman olacak ve hangi diğer özelliklere sahip olacak henüz belli değil bilgiler geldikçe sizlerle paylaşacağız.


Etiketler

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, profesyonel olarak grafik tasarım işleriyle uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı