TeknoDiot
   
   

Şampiyonlar Ligi’nin eSpor Turnuvası Geliyor

Şampiyonlar Ligi'nin eSpor Turnuvası Geliyor

Hali hazırda 2018 PES Ligi Dünya Turu’na devam eden Konami, düzenlenen lig sırasında UEFA Şampiyonlar Ligi’nin eSpor turnuvasının olacağını doğruladı.

Verilen bilgilere göre başarılı oyun geliştiricisi, Avrupa futbolunun parçası olan en iyi kulüpler ile ortaklaşa çalışıyor. PES 2018 için UEFA Şampiyonlar Ligi lisansını yeni bir şekilde yenileyen Konami, aynı zamanda Avrupa Birliği Futbol Federasyonu’nun desteğini de arkasına almayı başardı. UEFA etkinliklerinin pazarlama müdürü olan Guy – Laurent Epstein, PES’in e-spor etkinlikleri sayesinde oyuncular UEFA Şampiyonlar Ligi markası ile daha fazla yakınlık kuracağına inanıyor.

Şampiyonlar Ligi'nin eSpor Turnuvası Geliyor

Konami’den yeni bir turnuva daha

Ayrıca Konami’nin başkanlık koltuğunda oturan isim Hideki Hayakawa, futbol sever oyuncular için bu turnuvanın oldukça güzel ve heyecanlı bir deneyim olacağını söyledi. Futbol fanlarına özel fiziksel etkinlikler ve dünya genelinde canlı yayınlar yapılacağını söyleyen Hayakawa, bu projede UEFA ile birlikte çalışmaktan kendilerinin mutluluk duyduğunu belirtti.

Uzun bir süredir UEFA Şampiyonlar Ligi lisansını FIFA’ya kaptırmayan PES, sahip olduğu lisansı oldukça iyi bir şekilde kullanıyor. PES 2018 ile birlikte eleştirmenlerden iyi not almayı başaran Konami, bakalım bu sene içerisinde daha nasıl sürprizler ile karşımıza çıkacak?

Kaynak

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.