Sabancı ve Koç'tan Yeni Yerli Kripto Para: TC-Coin

Sabancı ve Koç’tan Yeni Yerli Kripto Para: TC-Coin

Abone Ol 

Kripto para dünyası gelişmeye ve büyümeye devam ediyor. Ülkemizde de birçok yerli kripto para girişimleri mevcut. Bu sefer yeni bir yerli kripto para birimi geliyor. Yeni bir yerli kripto para geliyor: TC-Coin yolda!

Eğer yasal düzenlemeler sağlanırsa Türkiye’nin önde gelen dört grubu Koç, Sabancı, Doğan ve Ata Holding’in TC-Coin isimli yeni bir yerli kripto paraya ortak olabileceği açıklandı. Diğer yerli kripto paralar nazaran ekonomik açıdan da sırtı yere gelmeyecek bir coin olabilir. Kripto paralar ekonomi dünyasının gündemini meşgul etmeye devam ediyor. Son zamanların yatırım aracı olarak da gözükmekte.

[ilgiliicerik icerik_id=”13252″]

Merkezi bir otoriteye bağlı olmadıkları için kontrol edilmeleri mümkün olmayan kripto paralar yeni zenginlerin doğmasına yol açıyor. Dünya genellinde kripto paralara yapılan yatırım sayesinde zengin olan birçok kişi mevcut. Alphan ManasTC-Coin isimli yeni bir yerli kripto para için çalışmalara başladı. Ortaklık için Koç, Sabancı, Doğan ve Ata Holding’e gittiğini açıklayan Manas, “dört büyük holdinge teklif götürdük. Kanuni düzenleme yapılırsa böyle bir yapının içinde yer almak istediklerini söylediler” dedi. Türkiye’nin en büyük kripto para birimi olacak onaylanırsa TC-Coin!

Sabancı ve Koç'tan Yeni Yerli Kripto Para: TC-Coin

pubg mobile uc satın al
pubg mobile uc satın al

Alphan Manas, 6 ay önce TC-Coin çalışmalarına başladıklarını belirtti. Ayrıca Alphan Manas, “her grubun perakendeye ve dağıtıma yönelik, şirketleri olduğu için bu grupların birlikte çıkacak bir kripto paranın ortağı olmasının biz doğru olacağını düşündük ve Sabancı, Koç, Doğan ve Ata Holding’e teklif götürdük. Onlar ilk aşamada olumlu karşıladılar fakat kanuni düzenlemenin yapılmasını bekliyorlar. Eğer kanuni düzenleme yapılırsa böyle bir yapının içinde yer almak istediklerini söylediler” açıklamalarında bulundu.

Geçen haftalar içinde de haberini yaptığımız diğer yerli kripto para girişimi NexPara sektörden geri çekildiğini açıklamıştı. Manas’ın diğer girişimi idi NexPara, bu girişim daha halka arz sürecini tamamlayamadan piyasadan çekilme kararı aldı. Kararla ilgili yapılan açıklamada ”kanuni düzenleme eksiklikleri’ gösterilirken toplanan paraların da sahiplerine iade edileceği açıklandı. TC-Coin hakkında tüm detaylara, Instagram hesabından göz atabilirsiniz: instagram.com/tccoin

Göz atın:   Paribu, Kripto Parayla Ödeme Hizmeti Sağlıyor

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu