TeknoDiot.com
   
   

Rise Of The Tomb Raider’dan Satış Rekoru

Rise Of The Tomb Raider'dan Satış Rekoru

Lara Croft’un maceralarını konu alan oyun serisi burada bitmeyecektir. Rise Of The Tomb Raider’dan satış rekoru.

Oyunun Dağıtımını üstlenen Square Enix firması yaptığı bir röportaj da Tomb Raider’in 11 milyon kopya sattığını açıklamıştı fakat platformlar hakkında bir bilgi vermemişti fakat SteamSpy istatistiklerine göre bu satışların yarısı PC üzerinden gerçekleşmişti.

Rise Of The Tomb Raider'dan Satış Rekoru

11 Milyon Kopya Satıldı!

Tomb Raider‘ın Steam sürümü yani PC sürümü 5 milyon kadar satarak  yanına yaklaşan PlayStation 4, PlayStation 3, Xbox One X, Xbox 360 gibi platformları geride bıraktı.

Dağıtıcı firmanın açıklamasına göre Rise Of the Tomb Raider 7 milyona yaklaşık satış yapmış ve SteamSpy verilerine  bu satışların %29 una tekabül eden 2 milyonu bilgisayar platformu üzerinden yapılmış.

Crystal Dynamics ve Square Enix’in yeni projesi olacak olan yeni Tomb Raider oyunu hakkında bir açıklama olmaması bir merak uyandırmakta sonuçta geçen sene çıkarılan oyun hayranlar tarafından büyük beğeni ile birlikte karşılanmıştı serinin devamı için ise istekler sunulmuştu. Yeni oyun için çalışmalar devam ettiği düşünülüyor fakat yeni oyun bu sene içinde satışa sunulmayacağı muhtemel bir olasılık olarak düşünülüyor.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.