Rise Of The Tomb Raider’dan Satış Rekoru

Lara Croft’un maceralarını konu alan oyun serisi burada bitmeyecektir. Rise Of The Tomb Raider’dan satış rekoru.

Oyunun Dağıtımını üstlenen Square Enix firması yaptığı bir röportaj da Tomb Raider’in 11 milyon kopya sattığını açıklamıştı fakat platformlar hakkında bir bilgi vermemişti fakat SteamSpy istatistiklerine göre bu satışların yarısı PC üzerinden gerçekleşmişti.

Rise Of The Tomb Raider'dan Satış Rekoru

11 Milyon Kopya Satıldı!

Tomb Raider‘ın Steam sürümü yani PC sürümü 5 milyon kadar satarak  yanına yaklaşan PlayStation 4, PlayStation 3, Xbox One X, Xbox 360 gibi platformları geride bıraktı.

Dağıtıcı firmanın açıklamasına göre Rise Of the Tomb Raider 7 milyona yaklaşık satış yapmış ve SteamSpy verilerine  bu satışların %29 una tekabül eden 2 milyonu bilgisayar platformu üzerinden yapılmış.

Crystal Dynamics ve Square Enix’in yeni projesi olacak olan yeni Tomb Raider oyunu hakkında bir açıklama olmaması bir merak uyandırmakta sonuçta geçen sene çıkarılan oyun hayranlar tarafından büyük beğeni ile birlikte karşılanmıştı serinin devamı için ise istekler sunulmuştu. Yeni oyun için çalışmalar devam ettiği düşünülüyor fakat yeni oyun bu sene içinde satışa sunulmayacağı muhtemel bir olasılık olarak düşünülüyor.

Göz atın:   Samsung, Galaxy Fold'un 'Piyasaya Sürülmeye Hazır' Olduğunu Söyledi
Abone Ol 

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu