«
Ripple, BTCTürk'te 3 Günde Rekor Kırdı! Kripto Para Haberleri

Piyasa değeri olarak dünyanın en büyük kripto para birimleri Bitcoin ve Ethereum’dan sonra üçüncü sırada yer alan Ripple, Türkiye’nin en büyük Coin ticaret sitesi BTCTürk’te 3 günde rekor hacim elde etmeyi başardı.

BTCTürk, ülkemizde bulunan en güvenilir Coin ticaret merkezi diyebiliriz. Yakın zamanda BTCTürk, Ripple satışlarına ve alışlarına da başlamıştı. Ripple, BTCTürk’te işlem görmeye başladı. Ripple’ın platformdaki hacmi 3 milyon dolara dayandı.

[ilgiliicerik icerik_id=”12044″]

20 Şubat Salı günü piyasa hacmi olarak dünyanın en büyük üçüncü kripto para birimi olan Ripple’ı(XRP) listelemeye başladı. İşleme alındığı günden tam 3 gün içinde 3 milyon dolar hacim kazandı. Aslında BTCTürk’te sadece Bitcoin ve Ethereum para birimleri işlem görüyordu. Daha sonra BTCTürk, kullanıcılarına bir anket hazırladı. BTCTürk, kullanıcılara; Litecoin, Ripple ve Dash seçeneğini sunmuştu. Oylamada kullanıcıların yüzde 25’i Litecoin’i, yüzde 10 Dash’i seçerken yüzde 65’lik kitle ise BTCTürk’te Ripple’ın yer almasını istemişti.

Ripple, BTCTürk'te 3 Günde Rekor Kırdı! Kripto Para Haberleri

BTCTürk, kullanıcıların oyları doğrultusunda Ripple’ı platformlarına eklediklerini ve kullanıcıların 0.1 XRP komisyon ile hesaplarına Ripple transfer edebileceklerini duyurdu. Daha ilk günden BTCTürk 1 milyon dolarlık hacme ulaştı. Ripple, 3 günde yaklaşık 3 milyon dolarlık işleme konu oldu. Fazlasıyla ilgi gördüğünü söyleyebiliriz. Son olarak sizlere de bir haberde bulunalım.  QNB Finansinvest’in CEO’su Özgür Güneri tarafından satın alınan BTCTürk, ayrıca platformda yer alan bütün Bitcoin cüzdanlarının SegWit’e uyumlu hale geldiğinin de müjdesini verdi.


Bir Cevap Yaz

Buğra Noyan Hakkında

Buğra Noyan

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu olan, akıllı telefonlara düşkün, Android gurusu ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta. mobil fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *