Riot Games Bağış Projesi - TeknoDiot.com

Riot Games Bağış Projesi

Make-A-Wish projesi adı altında başlatılan geniş kapsamlı satış stratejisi Riot Games tarafından bağış kampanyasına dönüştürüldü. Bryan isimli kemik kanseri hastası olan sıkı bir League of Legends oyuncusu olan çocuk, Chogath isimli şampiyonu skin tasarlamak istemişti.

Bu isteği de Make-A-Wish vakfı Chogath karakterinin bulunduğu League of Legends oyununun yapımcısı ve geliştirici olan Riot Games’e iletmişti. Kemik hastası olan Bryan isimli League of Legends oyuncusunun hayalini hayata geçirmek için çalışmalar başlatan Riot Games, hayaller kuran ve tasarım yapmak isteyen Bryan isimli çocuk ile iletişime geçerek projeyi hayata geçirmek için ilk adımı atmıştır.

İlk adımı atan Riot Games, Byranın istekleri doğrultusunda Chogath paketi oluşturarak satışa sunmuştur. Dark skin paketi ile satışa çıkan Chogath Kostüm ifadeler ve çıkartmalardan oluşan paketi ile birlikte League of Legends Oyuncuları tarafından oldukça ilgi gördü. Aslında kemik kanseri olan Byran isimli minik çocuğun çıkaracak olduğu kostüm sadece yerel olarak yalnızca kendi tarafından kullanılacaktı. Make-A-Wish vakfının istekleri ve yönlendirmeleri bu şekildeydi. Fakat League of Legends Yöneticisi olan Riot Games Firması, bu tasarımı paket halinde çıkararak satışa sunmuş ve bu paketin alımından gelecek olan maddi geliri, bağış olarak vakfa verme kararı almıştır.

Riot Games Bağış Projesi

Aynı zamanda sadece Chogath tasarımını yapmakla kalmayıp tema müziğinde de klarnet çalarak destek olan Bryan, Riot Games Stüdyosunu ziyaret etmeden önce riot yetkilileri ile tasarım ve tasarlama konusunda ilerleyebilmek adına her gün görüntülü görüşmeler sağlıyordu. Görüntülü sohbetle iletişim halinde kalan Bryan, tedavi sürecinden sonra iyi hissettiği bir anda Riot games ofisine giderek tasarım stüdyosunu ziyaret etmiştir. Bu ziyaret sonrası Chogath tasarımını yakından inceleyen Bryanın talepleri ve istekleri doğrultusunda Chogath tasarımının daha da iyileştirilmesini sağlamıştır. Aynı zamanda Chogath tasarımını tamamladıktan sonra Riot Games’ e ait test sunucusunda karakteri test etmiş ve işlemler tamamlanınca skinin chogath üzerinden çıkışını sağlamıştır.

[ilgiliicerik icerik_id=”20539″]

Aynı zamanda Brayn’ın tasarladığı chogath paketine ulaşabilmek için Dark Star Chogath paketini 10 ağustosa kadar League of Legends Vitrininde 1350 RP karşılığında satın alabilmeniz mümkün. Ayrıca League of Legends yapımcısı ve geliştiricisi Olan Riot Games ise toplanacak olan bağışların kar amacı gütmeyen yardım kuruluşlarına eşit bir şekilde bağışlanacağı ile alakalı açıklamalarda bulundu. 20’den fazla kar amacı gütmeyen kuruluşların listesini çıkaran Riot games 10 Ağustosa kadar yapılan Chogath Paketinden elde edilen geliri bağışlayacak. League of Legends oyununun yönetici ve geliştirici kadrosu olan Riot Games ekibinin bu duruma yaklaşımı birçok oyun yapımcıları tarafından tebrik görmüş ve takdir edilmiştir. Sizde League of Legends oyununun sıkı bir oyuncusu iseniz, Chogat karakterinin Dark Star Adındaki paketini satın alarak kemik hastası olan ve yardım bekleyen birçok kişinin iyileşmesini sağlayabilirsiniz.

Göz atın:   5 Kahraman Gelişmiş Yetenek ve Becerileriyle Shadow Arena’ya Dönüyor

Chogat Karakterinin Sihirdar Vadisindeki Maceraları

Sihirdar vadisi birçok League of Legends oyuncusunun mücadele ettiği bir arenadır. Bu arenada ise birçok şampiyonun yanı sıra oldukça yamyam lakabı ve replikleri ile bilinen Chogat yer almaktaydı. Chogat karakteri sihirdar vadisinde ağzındaki suları akıta akıta dolaşmakta olup, gün geçtikçe yenilenen ve gelişen sihirdar vadisinde kendisini de geliştirerek birçok şampiyondan güçlü olmuştur. Hızlı büyüyen yapısı sayesinde minyon denilen küçük varlıkları son hamlede miğdesine indirerek büyüme sağlamaktadır. Bryan isimli kemik hastası olan League of Legends oyuncusunun yardımları ile birlikte Chogath artık daha da güçlü. Sihirdar vadisinin yamyam ismi olan Chogath bu kostüm ile birlikte birçok şampiyonun ve minyonun dikkatini çekerek herkesi yiyecek gibi duruyor.

 League of Legends macerasının unutulmaz arena vadisi olan Sihirdar vadisinde Bryan sayesinde chogath rüzgarları esecek. Sizde Muhteşem şekilde tasarlanmış olan Chogat karakterinin Dark Star Paketini alarak, büyüme özelliğiyle büyüyebilir, vadinin en güçlü şampiyonlarından biri olabilirsiniz. Chogath karakterinin takıma sağladığı özellikler sayısızdır. Fakat Byran tasarımı olan Dark Star Chogath sayesinde takımızın hem korunmasını hem de karanlıklar içerisinde görünmeden suikastçı bir biçimde hareket etmesini sağlayacaksınız. Sizde Bryan tasarımı olan Dark Star Chogath paketini alarak Sihirdar vadisinin en korkunç karakterlerinden ve en güçlü yapıya sahip şampiyonlarından biri olmak ister misiniz?

Rıfkı Erduran

teknodiot.com'un admin beyi!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu