Redmi Note 9, Yeni Helio P75 İşlemci ile Geliyor - TeknoDiot.com

Redmi Note 9, Yeni Helio P75 İşlemci ile Geliyor

Daha fazla ayrıntı ortaya çıkmaya devam ettikçe Redmi Note 9 daha ilginç hale geliyor. Neredeyse herkesin merak ettiği bir bilgi, hangi işlemci telefona güç verecek?

Geekbench listesi, MediaTek işlemcisine ( MT6769V / CZ ) sahip olduğunu ortaya koydu. Yonga setinin başlangıçta Helio G70 olduğu bildirildi, ancak yeni bir sızıntı Helio P75 adı verilen tamamen yepyeni bir yonga seti olduğunu söylüyor.

Bilgi, Xiaomi ve Redmi ile ilgili sızıntılar da dahil olmak üzere bilinen bir hesap olan Xiaomishka tarafından paylaşıldı.

Hepimiz Helio P75’i ilk kez duymuş olabiliriz, ancak dün Geekbench’te ilk kez ortaya çıkmadı. Görünüşe göre işlemci Geekbench’te geçen yıl Eylül ayında görülmüştü.

Redmi Note 9, Yeni Helio P75 İşlemci ile Geliyor

Test cihazı Android 10 işletim sistemini çalıştırmış durumda, 2GB RAM’e sahipti ve tek çekirdekli ve çokçekirdekli testlerde sırasıyla 1649 ve 5646 puan elde etmeyi başarmıştı. Snapdragon 665 tarafından desteklenen Redmi Note 8T’nin kıyaslama sonuçlarıyla karşılaştırıldığında, Helio P75 daha yüksek tek çekirdekli ve çok çekirdekli puanlara sahip. Yani bu kesinlikle diğer modelden daha güçlü bir yonga seti.

Redmi Note 9, Yeni Helio P75 İşlemci ile Geliyor

Yukarıdaki karşılaştırma sonucu “g70” bile söylediğinden, bunun neden Helio G70 olmadığını merak ediyor olabilirsiniz. Aslında, her iki yongaseti de birbiriyle yakından ilişkili gibi görünüyor. Helio G70, Realme C3’ün Geekbench sonucu gösterir işlemcinin MT6769V / CB olarak isim ve 1.70GHz olarak temel frekansı. Bununla birlikte, Redmi Note 9 için Geekbench’e göre işlemcinin adı MT6769V / CZ ve taban frekansı 1.80GHz’dir.

İki yonga seti arasındaki ilişki muhtemelen bir yonga setinin diğerinden daha yüksek bir hıza sahip olduğu Snapdragon 625 ve Snapdragon 626 ile benzer olacaktır.

Redmi Note 9 yarın Hindistan’da piyasaya sürülecek ve yeni işlemci ile dünyanın ilk telefonu olacak. Bir Redmi Note 9 Pro ve Redmi Note 9 Pro Max adlı üçüncü bir modelle birlikte gelmesi bekleniyor.

Göz atın:   Logitech'ten Yeni Kablosuz Mekanik Klavye ve Oyuncu Faresi

Redmi Note 9 Pro’nun Özellikleri Netleşiyor!

Redmi Note 9, Yeni Helio P75 İşlemci ile Geliyor Redmi Note 9, Yeni Helio P75 İşlemci ile Geliyor

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu