Redmi, LCD Ekranlar İçin Ekran Parmak İzi Sensörü Geliştirdi! (Video)

Redmi, LCD Ekranlar İçin Ekran Parmak İzi Sensörü Geliştirdi! (Video)


Ekran içi parmak izi sensörlerinin, amiral gemilerinin çoğunda ve bazı orta sınıf telefonlarda endüstri standardı haline geldiğini söylemek güvenlidir.

Şimdiye kadar, OnePlus cihazlarının beğenisinde bulunan optik varyantların yanı sıra Galaxy S10 serisinde ve sonrasında yaygın olan ultrasonik varyantları gördük ve güvenlik ve teknolojik ilerleme açısından ikincisi daha gelişmiş, bu parmak izi sensörleri ile ilgili bir şey, çalışması için bir OLED ekrana ihtiyaç duymalarıdır.

Redmi genel müdürü Lu Weibeing’e göre, teknoloji yakında LCD ekranlara da geliyor. Bu, Weibo’da yayınlanan bir gönderide onaylandı. Klip aşağıda görülebilir.

LCD Ekranlarda Kullanılacak Ekran İçi Parmak İzi Sensörü

Yayınlanan video, bu teknolojinin nasıl çalıştığını gösteriyor, bu ilginç bir fikir. Şimdiye kadar, OLED ekranlardaki ekran içi parmak izi sensörlerinin, parmak izlerini okuyabilmeleri için piksellerden “bakabileceği” gerçeğinin farkındayız, ancak bu durumda piksellerin parmağı da aydınlatması gerekiyor, bu yüzden okuma yapılabilir.

Redmi, LCD Ekranlar İçin Ekran Parmak İzi Sensörü Geliştirdi! (Video)

Redmi de parmak izi sensörünü ekranın içine yerleştirmek isteyen şirketlerden biriydi. Şirketin genel müdürü Lu Weibing, sonunda ekran içi parmak izi sensörüne sahip bir LCD akıllı telefon tanıttı. Yönetici, Weibo’da paylaştığı bir videoda teknolojinin nasıl çalıştığını da açıkladı.

Aynı konsepti LCD ekrana getirmek karmaşık ve Lu’nun odaklarını kızılötesi ışığa nasıl kaydırdıklarını anlatıyor. Aşağıda resmi Weibo hesabından çevrilmiş bir alıntı bulunmaktadır.

Bu gelişme kesinlikle gelecekte daha uygun fiyatlı telefonların ekran içi parmak izi okuyucuları olabileceği anlamına geliyor. Ancak, doğruluk, hız ve güvenlik açısından bir soru ortaya çıkarmaktadır. Söylemeye gerek yok, bu teknolojinin daha geniş bir temelde uygulandığını görmek ilginç olurdu.

Nokia 5.3 Özellikleri ve Fiyatı Ortaya Çıktı!

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu