Red Dead Redemption 2 ve GTA 5 Satış Rakamları Açıklandı!

Take-Two Interactive, Grand Theft Auto 5 ve Red Dead Redemption 2’nin lansmanlarından bu yana toplam 150 milyon adet sattığını açıkladı.

Bu birimlerin en az 115 milyonu (ve muhtemelen daha fazlası), Kasım ayında bu satış kilometre taşına ulaşan sadece Grand Theft Auto 5 idi . O zaman, Red Dead Redemption 2’nin 26.5 milyon adede ulaştığı ortaya çıktı.

Her iki oyun da özellikle güçlü bir tatil sezonu gördü, SuperData, Grand Theft Auto V’nin Diamond Casino Heist güncellemesinin Aralık ayında 84,7 milyon dolar gelir getirdiğini bildirdi.

Bu arada Red Dead Redemption 2, geçtiğimiz ay Steam‘de piyasaya sürüldü ve dijital birim satışlarını Kasım ayında 406.000’den Aralık’ta bir milyona çıkardı.

GTA 5 rekora doymuyor!

Red Dead Redemption 2 ve GTA 5 Satış Rakamları Açıklandı!

Ayrıca Take-Two’nun Aralık ayında oyunun oyuncu sayısında yeni bir zirveye ulaşmasına yardımcı olduğunu söylediği Moonshiners güncellemesi ile desteklendi.

150 milyon adetlik satışın büyük bir kısmı elbette GTA 5’e ait. Take-Two iki oyunun net satış rakamlarını açıklamamış ancak GTA 5 geçtiğimiz Kasım ayında 115 milyon adet satışa ulaşmıştı. RDR 2’nin ise Kasım ayındaki toplam satışı 26,5 milyon seviyesindeydi. Yani iki oyun son çeyrekte toplamda yaklaşık 10 milyon adetlik satış gerçekleştirmiş.

Grand Theft Auto V, şu anda tarihin en çok satış yapan üçüncü oyunu. Birinci sırada 170 milyon kopya satan Tetris (1984) yer alıyor. İkinci sırada ise 2011 yılında çıkış yapan Minecraft var. Minecraft 154 milyon adet satmış.

Göz atın:   Yeni Tomb Raider Oyunu: Shadow of the Tomb Raider
Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu