PUBG'nin Oyuncu Sayısı Düşüyor

PUBG’nin Durumu Kötü!

Abone Ol 

Çıktığı günden bu zamana kadar en çok satan oyunlar arasında yer alan PUBG’nin oyuncu sayısı düşüşte. Peki bu durumun sebebi nedir? Bu haberimizde bu konu üzerinde detaylıca durduk. Buyursunlar;

Steam’e 21 Aralık 2017 tarihinde çıkış yapan Playerunknown’s Battlegrounds namı diğer PUBG’nin durumu oldukça kötüleşmeye başlıyor. Oyuncu sayısı düşüşte. Hatırlayacağınız üzere PUBG’ye 3 Mayıs tarihinde büyük bir güncelleme gelmişti. O güncellemenin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz hatta.

PUBG Kan Kaybetmeye Devam Ediyor!

PUBG Türkiye’de çıkış yaptığı tarihten bu yana oyuncu sayısı 2.5 Milyona (o günlük zirve) kadar çıkmıştı. Bugün itibariyle baktığımızda ise oyuncu sayısının 1.7 milyonlara kadar gerilediğini görebiliyoruz. Son aylarda bu sayı 1.2 milyonlara kadar geriledi diyebiliriz. Durum oldukça kötüye gidiyor diyebiliriz. Steam Analytics’in yayınladığı verilere göz attığımız zaman durum hiç de iyi görünmüyor diyebiliriz.

Biz bu haberi yazdığımız zaman anlık oyuncu sayısı 403,132 oyuncu PUBG oynamakta. 24 saatlik verilere baktığımız zaman 1,284,166 oyuncu PUBG’de oynamış.

[ilgiliicerik icerik_id=”10939″]
pubg mobile uc satın al
pubg mobile uc satın al

PUBG'nin Durumu Kötü!

  • Mart 2018’de -%87 oyuncu kaybetti.
  • Nisan 2018’de -%14.53 oyuncu kaybetti.
  • Mayıs 2018’de -%20.86 oyuncu kaybetti.
  • Haziran 2018’de -%8.62 oyuncu kaybetti.

Ocak 2018’de 3,236,027 oyuncu sayısı olan PUBG’nin Haziran itibariyle , Ocak ayına kıyasla %54,08 düşüşte.

PUBG'nin Durumu Kötü!

(9 Temmuz 2018 – saat: 20:20 – Oyuncu sayısı: 427,451)

Harita seçimi, yeni araba, silah parçaları ve silah dengeleri gibi. Silah dengesi ve yeni silah parçaları bir çok oyuncular tarafından beğenilmedi. Güncellemeden sonra PUBG’nin Steam sayfasındaki yorumlar da çoğunlukla olumsuz oldu. Tabii sadece bu güncelleme değil üstüne yeni yeni güncellemeler gelmişti.

[ilgiliicerik icerik_id=”16853″]

PUBG Oyuncu Sayısı Neden Düşüyor?

PUBG oyuncularının en çok kızdığı durum ise oyun içinde o kadar düzeltilecek sorun varken oyuna skin yeni harita vb. yeniliklerin gelmesi olmuştu. Bu durumları düzeltecekleri yerde yenilik peşinde koşan bir geliştirici ekip mevcut. Oyunun çıktığı günden beri bir çok bug/hata meydana geldi. Bazıları çözülse de bazıları halen devam etmekte. Örnek olarak motorun sürekli bugda kalarak patlaması veya uçması, buggy’nin havada taklalar atması, uçaktan bütün oyuncuları atması gibi dahada sayabileceğimiz bir çok örnek bulunmaktadır. Oyuncular bu durumlardan dolayı PUBG’ye ara vermekte ve oyuncu sayısı haliyle düşmekte.

Göz atın:   PUBG Ücretsiz Oldu!

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu