teknodiot.com
   
     

PUBG’de Hile Yapan 120 Kişi Tutuklandı

PUBG’de Hile Yapan 120 Kişi Tutuklandı Oyun Haberleri PC Oyun Haberleri Teknoloji Haberleri Xbox Haberleri

Dünyanın en çok oynanan oyunları arasında kısa sürede ilk üçe giren PUBG’de temizlik başladı, daha fazlası da gözaltına aldı.

PUBG’de hile açan 120 Çinli oyuncu tutuklandı. Çinliler her yerden çıkıyor. Dünyanın en büyük firmaları arasında yer alan Tencent, kısa süre önce PUBG Corp. ile anlaşmaya vararak, oyunu Çin’de yayımlama hakkını eline almıştı. Tencent, Çinli oyuncuları özel bir yere henüz çekmiş değil, ancak bu süreçte Çinli oyuncuların yaptığı hataları dizginlemeye başladı.

PUBG’de Hile Yapan 120 Kişi Tutuklandı Oyun Haberleri PC Oyun Haberleri Teknoloji Haberleri Xbox Haberleri

Türkiye’deki Ünlü YouTube Kanalları Kapatılabilir

Tencent firması 120 Çinli oyuncunun PUBG’de hile yaptığı dolayısıyla tutuklattı. Dünya üzerindeki PUBG hilecilerinin %99’luk kısmını oluşturduğu düşünülen Çin, bu konuda çok sert kurallar getirmesine rağmen ülkede hile olayı uyuşturucu gibi kaçakçılık benzeri bir çeteye dönüştü. Tencent, Çinli oyuncuları özel bir yere toplamadan önce, bu şekilde hile yapan insanları yakalatıyor. PUBG’de çok sayıda hile olmasına rağmen, PUBG Corp.’un bu noktada pek acımasının olmadığını görüyoruz. Umarım yakın gelecekte daha hilesiz PUBG oyunları görebiliriz. Daha fazla bu konu hakkında tutuklama gelebilir.