PUBG Türkiye Satış Rakamları Açıklandı

PlayerUnknown’s Battlegrounds Türkiye Satış Rakamları Açıklandı

Steam’de en çok oynanan oyunların başında gelen PlayerUnknown’s Battlegrounds namı diğer PUBG’nin Türkiye satış ve oynama rakamları açıklandı. PC ve Xbox One platformunda yayınlanan oyun kısa zaman sonra popüler olmayı başarmıştı.

Türkiye’de de oldukça fazla oyuncusu olduğunu söyleyebiliriz ancak herkesin aklında peki PUBG ne kadar sattı? İşte bu sorunun cevabı bu haberimizde. PUBG satış rakamlarında baktığımızda, ülkemizdeki pek çok il merkezinden yüksek sayılara ulaşıldığını görüyoruz.

[ilgiliicerik icerik_id=”15054″]

Dudak Uçuklatan Veriler!

PlayerUnknown’s Battlegrounds Türkiye Satış Rakamları Açıklandı

Çok oyunculu hayatta kalma ve aksiyon oyunu PlayerUnknown’s Battlegrounds’ın Türkiye satış rakamları açıklaması herkes için iyi oldu, merak edilen konulardan biriydi.  Türkiye’de 510.000 adet PC kullanıcısı tarafından talep edilmiş. Bu rakamlara ulaşan PUBG’nin PC üzerinden ulaşılabilen Steam platformu verileri olduğunun hemen altını çizelim. Bu rakama Xbox sürümü dahil değil. Xbox One için tahmini bir değer alamıyoruz. Zaten PC kullanıcılarının gösterdiği talep, sayıyı aşağı yukarı anlamak için yeterli oluyor.

23 Mart 2017 tarihinden itibaren 510.000 adetlik satış rakamları sayısına ulaşan PUBG oyununun ülkemizde anlık oyuncu sayısı da açıklandı. TamGame’den alınan verilere göre ülkemizde anlık olarak 65.000 kişi PlayerUnknown’s Battlegrounds oynuyor. Yaklaşık 80 milyon nüfuslu bir ülkeye ait verilerin dikkat çekici olduğunu söylemek lazım. Son dönemde akıllı telefonlar için de çıkışını gerçekleştiren oyunun, toplam satış ve oynanış rakamlarını, artık daha çok merak ediyoruz. Şuanda sadece Steam PC için veriler yayınlanmış durumda. Ülkemizde de oyun sektörü artık gelişmekte olan bir sektör olduğunun da altını çizmek lazım.

Göz atın:   PlayerUnknown’s Battlegrounds Yeni Haritasının Görselleri Yayınlandı

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu