«
PUBG Mobile Günlük Oyuncu Sayısı Rekor Kırıyor Mobil Oyun Haberleri Oyun Haberleri

Popüler açık dünya oyunu olan PlayerUnknown’s Battlegrounds yani PUBG mobile sürümü çıkmıştı. Çıktığı günden beri milyon kişi tarafından indirilen PUBG Mobile’ı günde kaç kişi tarafından aktif olarak oynanıyor dersiniz?

Android ve iOS için çıkış yapan PUBG Mobile çıktığı günden bu yana milyonlarca kişi tarafından indirilmişti. Peki günlük aktif oyuncu sayısı ne kadar? İşte bu sorunun cevabı bu haberimizde. PUBG Mobil günlük oyuncu sayısı tüm rakiplerine fark attı. PUBG Mobile, ücretsiz olarak sunulduktan sonra sadece bir hafta içerisinde 100’den fazla ülkede en çok indirilen oyun olmayı başardı.

[ilgiliicerik icerik_id=”17169″]

Açıklanan rakamlara bakıldığı zaman PUBG Mobile, PC versiyonunun rekorlarını devralmış gibi görünüyor. Yayınlandığı günden bu yana övgüler alan PUBG Mobile, 2018 Google Play Ödülleri’nde “En İyi Çıkış Yapan Oyun” ve “En İyi Topluluk Oluşturan Oyun” kategorilerinde aday gösterilerek, iki kategoride aday olan tek oyun olmayı da başardı. TeknoDiot olarak PUBG oyununun içeriklerine sitemizde oldukça fazla yer veriyoruz. PUBG Mobile’ı günlük 10 milyon oyuncu tarafından aktif şekilde oynanmakta. Bu rakam oldukça fazla gerçekten.

PUBG Mobile Günlük Oyuncu Sayısı Rekor Kırıyor Mobil Oyun Haberleri Oyun Haberleri

[ilgiliicerik icerik_id=”16829″]

Oyunun mobil tarafta halen büyük güncellemeler alması ve PC versiyonu ile çok benzer olması, oyuncuları en çok çeken unsurların başında geliyor. 0.5.0 güncellemesinden sonra PUBG Mobile sürümü PC sürümünden pek farkı kalmadığını söyleyebiliriz aslında.


Bir Cevap Yaz

Buğra Noyan Hakkında

Buğra Noyan

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu olan, akıllı telefonlara düşkün, Android gurusu ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta. mobil fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *