Tiktok Takipçi Satın Al

PUBG Mobile İçin Özel Yeni Harita: Livik

PUBG Mobile oyuncularını meraklandırak yepyeni özel harita Livik geliyor.

0.19 Beta versiyonunun yayınlanmasından sonra, oyuncular çok sayıda geri bildirim alınmış durumda. Bu sorulara dayanarak, oyuncuların Livik haritasının hikayesi hakkında bilgi almaları için geliştirici ekipten yeni Livik haritası ile ilgili detaylar paylaşıldı.


Beta sürümünde Livik’in sıra dışı bir harita olacağını, Vikendi tundralarının, Erangel otlaklarının, Sanhok ormanlarının ve Miramar çöllerinin bir karşımı olacağını görmüştük, ancak her gördüğümüz haritanın final sürümüne ulaşmayabilir.

Sadece 2km x 2km boyutlarındaki haritada bulunan kaynaklar, kısıtlı olacak gibi görünüyor. Bu haritaya inebilecek oyuncu sayısı da 60 ile sınırlandırılmış. Haritanın nadir rastlanan, rastgele konumlarda beliren bir kamyonla gelmesi bekleniyor. Bunun yanında iki yeni silahın da haritayla birlikte ortaya çıkacağına inanılıyor.

Oyuncuları bekleyen yeni harita Livik, neler sunacak?

PUBG Mobile  neden özel bir harita çıkarmayı tercih etti? Yeni bir özel harita çıkarma fikri yaklaşık bir yıl önce ortaya çıktı. PUBG Mobile Yapımcısı, geçtiğimiz yıl yaptığı kişisel bir seyahat sırasında bir kafede PUBG Mobile oynayan bir oyuncuyla karşılaştı. Oyuncu ismini gizli tutmak istediği için ona Jeff ismini verebiliriz. İkili birlikte kahve içerken, Jeff kişisel hayatıyla ilgili daha fazla bilgi paylaşmaya başladı. Sohbetleri sırasında, Jeff fanatik bir PUBG Mobile oyuncusu olduğunu, aynı zamanda satış sektöründe çalıştığından bahsetti. Bazılarınızın da bildiği gibi, satış alanı oldukça fazla zaman gerektiren talepkar bir iş alanıdır.

Yoğun çalışma programı sebebiyle, Sanhok’ta bile arkadaşlarıyla bir PUBG Mobile maçını tamamlayacak zamanı bulamaması onun için sinir bozucuydu. İkilinin sohbetinden sonra, yapımcımız çeşitli çalışma programlarına, yaşamsal zorunluluklara ve uygun hareket edilmesi gereken koşullara sahip tüm insanları düşündü. Herkes, kim olduklarından ve ne yaptıklarından bağımsız olarak arkadaşlarıyla bir araya gelerek PUBG Mobile oynayabilmeli. Bu nedenle, geliştirici ekibi topluluktan kimlerin benzer şekilde etkilendiğini araştırmaya başladı. Doğal olarak daha küçük bir harita ve hızlı tempoya sahip bol aksiyonlu maç fikirleri şekillenmeye başladı ve böylece 15 dakikadan kısa süren maçların oynandığı ilk battle royale haritası fikri ortaya çıkmış oldu.

PUBG Mobile İçin Özel Yeni Harita: Livik

Bu harita için neden İskandinav temasını seçtiniz ve bu yeni haritayla oyunculara ne tür rekabet/strateji deneyimlerini sunmayı umuyorsunuz?

İskandinav stili harita fikri tamamen geliştiricilerin kişisel deneyimleriyle ortaya çıktı. Daha önce İskandinav bölgesine bir seyahate çıkmıştık ve manzara karşısında çok etkilenmiştik. Her yerde farklı ve unutulmaz manzaralar vardı, çimlerle kaplı çatılar, büyük rustik yel değirmenleri ve arkasında karlı dağlar olan geniş ovalar. Yapıcı bir tartışmadan sonra, ekibimiz bu unutulmaz sahneleri, geçmiş haritalarımızın hiçbirinde bulunmayan farklı manzaralara sahip yeni bir harita oluşturmak için kullanmaya karar verdi. Bu, haritayı eşsiz kıldığını düşündüğümüz yeni konumlar, arazi farklılıkları ve temaları da içeriyor.

Yeni haritanın arazi tasarımı dışında, haritaya ne gibi yeni silahlar/aksesuarlar eklendi? Bu yeni haritaya nasıl uyum sağlıyorlar?

Yeni haritanın kısalan savaş süresi ve yüksek tempolu mekaniklerine göre, oyun deneyimini zenginleştirmek için iki yeni silah haritaya eklenecek:

A. P90 – Takımlı Ölüm Maçı Arena Modunda bulunan bu hafif makineli silah, artık yeni haritada da bulunacak. Bu, yüksek tempolu savaş seven oyunculara yepyeni bir atış deneyimi yaşatacak.

B. Mk12 – Bu silah, yüksek hızla seri atış özelliğiyle yüksek tempolu savaşlarda ölümcül bir keskin nişancı tüfeği olarak işlev görür.

Ek olarak. Keskin nişancı tüfeklerinin, tüfeklerin ve hafif makinelilerin büyük bir çoğunluğu artık Namlu Kuyruğu kullanabilir. Namlu Kuyruğu sayesinde özellikle yakın muharebe konusunda iyi olan silahlar, biraz daha uzak menzilde çatışmalara girme kabiliyeti kazanır.

Böylece, mühimmat aramaya zaman kalmadığı için bazı silahların oyunun ilerleyen aşamalarındaki performansı artar. Yeni haritanın Beta sürümünde kaplıca ve şelale gibi diğer haritalarda daha önce görülmeyen unsurlar dikkat çekiyor.

Son olarak Livik adlı harita, paylaşıma göre PUBG Mobile’a özel olacak. Böylece oyunun mobil sürümü, ilk kez PC sürümünden önce güncellenmiş olacak. Güncellemenin tarihi belli değil ancak yakın zamanda özel harita Livik ‘in yayınlanacağı belirtiliyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

14 Yorum

  1. Bir pubg mobile oyuncusu olarak bu habere çok sevindim, teşekkür ediyorum bu haberi bize erken sunduğunuz için, dört gözle bekliyorum haritayı, iyi günler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu