PUBG Mobil Diğer Ülkelere Dağıtılmaya Başlandı

PUBG Mobil Diğer Ülkelere Dağıtılmaya Başlandı

Satış rekorları kıran BlueHole’ın oyunu Playerunknown’s Battlegrounds diğer kısa ismi ile PUBG mobil sürümü ilk olarak Çin’de yayınlanmaya başlanmıştı hatırlarsanız.

Android platformunda dağıtılmaya başlandı. Bugüne kadar yapım yalnızca Çin üzerinde indirilebilir durumdaydı. Öncelikle tüm ülkelerde oyunun indirilebilir hale gelmediğinin altını çizelim. PUBG’nin  mobil sürümü ilk olarak Çin’de yayınlandı ve en son olarak da PUBG Corp. ilk olarak Kanada’da indirilebilir hale geldi. Fakat bu durum diğer ülkeler için de müjdeli haber olarak algılanabilir.

[ilgiliicerik icerik_id=”11691″]

Yapımcı firma henüz bir tarih vermedi.  Kanada’nın ardından diğer ülkelerin de yavaş yavaş mobil PUBG’ye kavuşacağını söylemek mümkün olacaktır. Aynı oyun motoru olan Unreal Engine kullanılacak. Mobil PUBG’de Miramar haritası 8 kilometrekarelik harita ve bu harita Android sürümünde de yer alacak. PUBG’nin mobil sürümünün PC ve Xbox sürümlerinden tek farkı Android’de ücretsiz olarak sunulacak olması.  iOS platformu için hazırlanıp hazırlanmayacağını ya da platformlar arası oynanışa izin verip vermeyeceğinin hakkında henüz net bir açıklama bulunmuyor.

[ilgiliicerik icerik_id=”12978″]

Göz atın:   PUBG Mobile'ı Durdurmak Mümkün Değil!

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu