Rusya’da PUBG Cinayeti İşlendi

Kan donduran olay Rusya’da yaşandı. Popüler oyun olmayı kısa zaman içinde başaran BlueHole’ın oyunu PUBG için cinayet işlendi. İşte detaylar.

Bir çok oyunun bu tür olayları olduğunu gördük ve duymuştuk. Ancak PUBG’den ilk defa duyuyoruz. 15 yaşındaki oyun bağımlısı Alexey Maximov, 21 yaşındaki Daria Evdokimovaadlı üniversite öğrencisi genç kadını favori oyunundaki senaryoyu gerçekleştirmek üzere boynundan, başından ve göğsünden defalarca kez malesef bıçakladı. Maximov gerçek cinayet hissinin nasıl bir şey anlamak için bu eylemi gerçekleştirmiş.

Cinayeti işleyen şahıs, genç kadını bankomattan para çektikten sonra takip etmiş ve ilk fırsatta defalarca kez bıçaklamış. Evdokimova ise olay yerinde can vermiş. Rus basının açıklamasına göre cinayette bıçak kullanılmış ancak, PUBG‘de silah olarak bıçak yok bu noktada biraz kafalar karışıyor diyebiliriz.

Rusya'da PUBG Cinayeti İşlendi

[ilgiliicerik icerik_id=”16570″]

PUBG‘nin oyun içi senaryosunu gerçek hayatına da aktarmak isteyen katil, aslında öldürme niyeti olmadığını söylüyor. Katil, , içinden bir sesin bunun yapılması gerektiğini söylediği paylaşıyor. Katil bunlarla kalmıyor, bir insanı kendi elleriyle öldürdüğünü görmek istediğini söylemesi de Maximov’un ciddi ruhsal sorunlar yaşadığını açıkça ortaya koyuyor.

15 yaşındaki oyun bağımlısı Alexey Maximov yani katil olay yerinden öldürdüğü kadının yere düşen 30 bin ruble (ruble: Rus para birimi) ile kayıplara karışmıştı. Rus polisi kendisini görüp takibe başlamış ancak izini kaybetmiş. Daha sonra kameralar ve mobil telefon sinyalleri izlenilen Maximov, PUBG oynarken evinde kıskıvrak yakalanmış ve tutuklamaya karşı koymamış.

Göz atın:   Efsane Çiftçilik Oyunu FarmVille, Facebook'tan Kaldırılıyor!
Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu