PUBG, 23 Mayıs Güncelleme Notları

PUBG, 23 Mayıs Güncelleme Notları (Sesler Düzeltildi)

  1. PUBG’ye 23 Mayıs itibariyle güncelleme geldi. Peki bu güncellemede neler var? İşte cevabı…

PUBG, 23 Mayıs Güncelleme Notları (Sesler Düzeltildi)

Son Ses Tasarımı Değişiklikleri

Bazılarınız, sesin PUBG’ın en son yamalarında nasıl çalıştığı konusunda bazı değişiklikler yaptığımızı fark ettiniz. İlk önce ilk şeyler: Yama notlarındaki değişikliği açıklamalıydık. Burada berbat ettik ve umarız özür dilememizi kabul edersiniz.

Birçoğunuz, yama notlarındaki değişiklikleri belgelemek konusunda yeterince titiz olmayacağımızı ve haklı olarak bizi aradı. Bu, ilerlemeyi düzeltmek için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağımız bir şeydir ve siz bir şeyleri özlediğimizde bizi sorumlu tutmaya devam etmelisiniz. Daha iyisini yapabiliriz.

Bununla birlikte, oyunun ses sistemlerinde neyin değiştiğini açıklamak istiyoruz. Ayrıca, ilerleyen sistemleri daha da geliştirmeyi nasıl planlayacağımızı da paylaşacağız.

Öncelikle, birincil ses değişiklikleri diğer oyuncuların silah seslerinin çıkardığı seslerle ilgilidir. Fark, HRTF (Head Related Transfer Function) eklentisinin yeni uygulanmış bazı işlevlerinden kaynaklanmaktadır.

Önceden, bu eklenti yalnızca hareketin, patlamaların ve boş kartuşların seslerini etkiledi – rakiplerin silahlarını değil. Genelde, vuruşların sağ veya sol taraflarınızdan kovulup vurulmadığını söyleyebilirsiniz, ancak karakterlerin önünde veya arkasında doğrudan sesler arasında ayrım yapmaya çalışırken işler daha sorunluydu. Çekimlerin yukarıdan veya aşağıdan gelip gelmediğini anlamanın hiçbir yolu yoktu. HRTF eklentisinin yeni uygulamamız, bu iki konuyu da giderir.

Aşağıda, farkı anlamanıza yardımcı olacak birkaç klip / klip var. Kulaklıklarla dinleyin ve şeylerin nasıl değiştiğini görmek için ekranın üstündeki sol / sağ ses kanalları için görselleştiriciyi kontrol edin. Lütfen PUBG test karakterlerinin kıyafet giymeyi reddettiğini önceden unutmayın.

PUBG, 23 Mayıs Güncelleme Notları (Sesler Düzeltildi)


Rakip silah ateşi aynı yükseklikten geliyor:

Önce:


Sonra


Rakip silah ateşi aşağıdan geliyor:

Önce


Sonra


Rakip silah ateşi yukarıdan geliyor:

Önce


Sonra


Bu değişikliklerin, düşmanların yerini daha öncekinden çok daha etkili bir şekilde tespit etmenize yardımcı olacak büyük bir gelişme olduğunu düşünüyoruz. Ancak, bazı seslerin biraz “garip” hatta “esrarengiz” olduğunu düşündüğümüz bazı geri bildirimler duyduk.

Bu tür geri bildirimlerle ilgili sekmeleri koruyoruz ve ileriye yönelik ses sistemine güncellemeler yapmaya devam edeceğiz. Ayrıca, ses ayarlarınızı daha ayrıntılı bir şekilde özelleştirmenize izin verecek bazı seçenekler eklemeyi düşünüyoruz.

Yine, bu değişiklikle ilgili ayrıntıları daha önce paylaşmadığımız için özür dileriz. İleride, oyun sistemlerinde büyük değişiklikler yapmadan önce bunun gibi dev harfler yapmayı planlıyoruz.

Okuduğunuz için teşekkürler PUBG Takımı

Göz atın:   PUBG, 17 Mayıs Güncelleme Notları (5,9 GB)

2 Yorum

  1. Silah seslerini geçtim ama dalga sesleri rüzgar sesleri bunlar yüzünden oyun oynanmıyor. Windows ses düzeyini %9 a getirip o şekilde oynayabiliyorum ancak oyunu bunun da ötesine geçilmesi lazım yani dalgalı bir mekanda sesi çok açarsak ayak sesi duyamıyouz açmadığımızda da zaten keyif vermiyor çevresel seslerin ciddi anlamda düşürülmesi lazım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu