TeknoDiot
     
     
     

Proses

Proses

Sözlükteki karşılığı olarak kısaca, ‘süreç’ olarak tanımlanabilen bu kavram aslında; girdilerin alınıp kaynak kullanılarak bir çıktıya dönüştürülmesini sağlayan tüm aktivite veya faaliyetleri kapsamaktadır.

Kullanım alanına ve sektöre göre ifade ettiği alanlar değişiklik gösterse de temel bağlamda anlamı bu şekildedir. Satış alanından örnek vermek gerekirse; müşterilerden gelen talebi, girdi; imzalanan anlaşmayı ise çıktı olarak kabul edebiliriz. Siz de proses hakkında detaylı bilgiye https://www.stendustri.com.tr/proses-otomasyonu/proses-nedir-h95383.html adresinden ulaşabilirsiniz.

Proses Nedir?

Proses bu süreç tamamlanana kadar, girdi- çıktı şeklinde devam edebilmektedir. Aynı zamanda, işlenme üzere olan bir işletmeye iletilen hammaddelerin bir işlemden/ operasyondan geçerek son aşamaya gelmesine de proses denilebiliyor. Aslında prosesi bir işlem bütünlüğü olarak da adlandırabiliriz. Bu nedenle, bir prosesin çıktısı diğer bir proses için girdi olabilir. Tüm bu işlemler, yani prosesin sonucunda, sistem içerisinde bir bilgi birikimi meydana gelmektedir. Bu da işletmenin bir sonraki yeniden üretim aşaması için önem arz etmektedir.  Proseslerde, geri bildirim de önemlidir. Böylece işletmeler, üretimin gelişim sürecini daha iyi bir şekilde düzenleyebilmektedir. Son olarak prosesin geçerliliği devam ettikçe aynı sistem üzerinden uygulanmaya devam etmektedir.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Barbie Oyunları Gelişmeye Devam Ediyor

Buğra Noyan

Freelancer Uzmanlar İçin Yeni Pazaryeri: Uzmanfoni

TeknoDiot Bey

Güncel Teknolojinin Nabzı

Buğra Noyan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.