TeknoDiot.com
   
     

Powerline Nedir?

Powerline Nedir? Bilgisayar Haberleri İnternet Haberleri Rehber Teknoloji Haberleri

İnternette gezinirken genellikle reklamlarda gördüğümüz o ucu prize takılmalık bir cihaz olan “Powerline”dan bahsedeceğiz.

Powerline nedir? ne gibi görevi vardır? bu soruların cevaplarını bu rehberimiz de sizlere aktaracağız. Powerline Networking olarak da bilinen Powerline adını herkes duymuştur ancak bazı internet kullanıcıları ne işe yaradığını bilmemektedir. Powerline demek yani “prizden internet” olay aslında prize takılan bir cihaz ile internetiniz artık o cihazın takılı olduğu prizden dağıtım sağlayacaktır.

https://teknodiot.com/appledan-iphone-x-icin-turkce-reklam-5981.html

Powerline Nedir? Bilgisayar Haberleri İnternet Haberleri Rehber Teknoloji Haberleri

Poweline Networking (prizden internet) oldukça avantaj sağlayabilmektedir. Özellikle basitliği ve güvenilir olması, Wİ-Fİ’ye oranla daha kullanışlıdır ve daha stabildir. Wİ-Fİ’nin yerine geçmiyor ancak Wİ-Fİ’nizin yerini değiştirmişsiniz gibi değiştirdiğiniz o prizden Powerline’ın takılı olduğu noktadan internetinizi yayıyor. Temelde kabloları gizli olan bağlantılara verilen addır. Powerline denilen adaptörler sayesinde prizden bağlantı rahatça sağlanabilir.

Kurulum nasıl yapılır sorusuna gelirsek eğer, bir Powerline cihazı aldığınızda iki adet Powerline adaptörü ve ethernet kablosu karşınıza çıkmaktadır. Öncelikle bir kabloyu modeminize ve adaptörlerin birine bağlamak gerekmektedir. En yakın prize adaptörü takıp, ikinci işlem olarak ise televizyon ile onun yakınındaki prize aynı işlemi yaptıktan sonra kurulum sona ermiş olacaktır. Evlerde priz kullanımı oldukça yaygın olduğu için, bu teknoloji son derece kullanışlıdır. Bu sayede her yöne veri gönderilip, alınabilir.


Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.