Popüler Olan Çevrimiçi Rol Yapma Oyunu: Popmundo

Merhabalar oyun severler! Bağımlısının Gözünden 10 Adımda Popmundo’yu sizlere tanıtacağız.

Aranızda ilk kez duyanlar ya da iç geçirip yıllar öncesini hatırlayanlar vardır. Yıllar öncesi diyorum çünkü neredeyse 20 senelik bir oyundan bahsediyoruz. 2004 yılında kurulan bu oyun, her gün kendini geliştirmekte ve eğlenin zirvelerini tüm oyuncularına yaşatmaktadır. Öncelikle emeği geçenlere buradan teşekkürlerimi sunuyorum.

Müzik kariyerinizin zirvesine giden bu yoldaki serüveninize başlamak isterseniz işte bu adresten kayıt olabilirsiniz. www.popmundo.com adresine girerek yeni bir hesap oluşturmanız gerekecektir. Hesap oluşturdunuz ve artık siz de yıldız olma yolunda ilerleyen bir vatandaşsınız. Kendinize yepyeni bir dünya oluşturuyorsunuz. Yeni bir isim, istediğiniz 49 şehirden birinde doğma fırsatı ve yaşınızı bile seçebiliyorsunuz. Yalnız en az 16 yaşında olabiliyorsunuz.

1- Karakterinizi Tanıyın

Bir karakter oluşturduk ve ne yapmam gerekiyor diyorsanız; işte devam ediyoruz! Popmundo, tamamen gerçek hayatta yaşayamadığınız hayatı yaşamayı sunar sizlere. Tamamen web tabanlı müzik endüstrisi üzerine kurulmuş bir rol yapma oyunudur. Komşularınız, arkadaşlarınız, sevgilileriniz hatta rakipleriniz gerçek zamanlı kişiler tarafından yönetiliyor. Herkesin özgür hareket ettiği, dev bir etkileşim ağı çıkıyor karşımıza. Oyun içinde size bir kimlik ve çevre kazanacak, bilgisayarın başındayken kendinizi, arkadaşlarına karşı sorumluluğu olan, sevgilisinin doğum gününü hatırlaması gereken, rakiplerini geçmesi için planlar kuran karakterinizin içinde bulacaksınız.

2- Meslekler

Popüler Olan Çevrimiçi Rol Yapma Oyunu: Popmundo

Popmundo’da tahmin edemeyeceğiniz kadar çok meslek grubu mevcuttur. Polislik, yargıçlık, nikah memurluğu, doktor, barmen ya da şarkıcı… Hangisini olmak isterseniz en yakın iş merkezinden bir iş kapabilirsiniz. Böylece geleceğe yatırım yapabileceğiniz bir banka hesabı açarak paraları doldurabilirsiniz. Gününüzü gün etmeyi unutmayın!

3- Biraz da Siyaset!

Popüler Olan Çevrimiçi Rol Yapma Oyunu: Popmundo

Polislik, yargıçlık demiştik az önce değil mi? İşte tam da burada siyaset başlıyor. İsterseniz 49 şehirden birinde vali olarak halk tarafından seçilebilirsiniz ya da vali olmak için bir kabine oluşturabilir ve siyasete atılabilirsiniz. Vali, defterdar, vali yardımcısı, emniyet müdürü, emniyet müdür yardımcısı ve defterdar olabilirsiniz. Şehrin tüm komutası sizin elinizdedir.

4- Okumayı, Çizmeyi ve Yazmayı Sevenler için The Insider

Daima etkinlikler düzenlenen The Insider sayesinde kaleminizi alıp kâğıdınız ile burada buluşturabilirsiniz. Yukarıda bahsetmiş olduğumuz editörler sayesinde tıpkı blog sitelerinde olduğu gibi özgün, kendi cümlelerinizi buluşturduğunuz ve hikâyeler, köşe yazılar hatta röportajlar gibi birçok eserinizi Insider ile buluşturmak isteyebilirsiniz. Belki de keşfedilmemiş bir yanınızı burada keşfedebilir, böylece en iyisine ulaşabilirsiniz.Başarılar!

İşte bu oyunun en güzel yanı da başarı kasmaktır. Zaten genel olarak amacınız da budur. Festivalde birinci olmak, radyo sıralamalarında birinci olmak, 16000 zombi öldürmek ya da 100 hasta iyileştirmek gibi. Başarılar sadece bunlarla sınırlı değil. Aklınıza gelemeyecek kadar çok fazla başarı mevcut oyunda. İşte bana ait başarıların bir kısmını aşağıdaki görsele bırakıyorum.

Popüler Olan Çevrimiçi Rol Yapma Oyunu: Popmundo

5- Şirket Sahibi Olmak!

Popmundo’da gördüğünüz neredeyse tüm mekanların gerçek bir sahibi bulunuyor. Tıpkı gerçek hayatta olduğu gibi. Bir şirket açıp, merkez büro alıp şirketinize bir sürü otel, stadyum, kayıt stüdyosu gibi mekanları açabiliyorsunuz. Böylece bu mekanlardan gelir elde edebilir ve ileride bir bar zinciri kurabilirsiniz kendinize. Kendi şirketimden bir görsel bırakacağım.

Popüler Olan Çevrimiçi Rol Yapma Oyunu: Popmundo

6- Nasıl Görünüyorum?

Nasıl göründüğünüzü öğrenmek istiyorsunuz değil mi? İşte tam da harika görünüyorsunuz. Kayıt olduktan sonra tam olarak aşağıya bırakacağım görseldeki gibi görünüyor olacaksınız. Tabii profilinizi daha iyi hale getirmek tamamen sizin elinizde. İsterseniz başarıların yerlerini değiştirebilir istediğiniz tüm başarılarınızı profilinizden kaldırabilirsiniz. Kendi seçtiğiniz profil fotoğrafı ile insanları kendinize hayran bırakabilirsiniz.

Popüler Olan Çevrimiçi Rol Yapma Oyunu: Popmundo

7- Sosyal İlişkiler!

İnsan doğası gereği yeni insanlarla tanışmaya bayılır. Bu her ne kadar karakterinizle de alakalı olsa dahi eğlenmeyi ve yeni insanlar tanımayı seven birçok insan mevcut. Popmundo’da aynı şekilde yeni insanlarla tanışabilir, yeni arkadaş çevresi kurabilirsiniz kendinize. 49 şehir ve birçok ülkeden oyuncu kapasitesi mevcut. İnsanlarla sevgili olabilir, oyun içerisinde evlenebilir hatta çocuk bile yapabilirsiniz.

8- Bir Popmundo Haftası

Bir Popmundo haftası nasıl mı geçer? Dolu dolu. Çünkü her zaman, her an kendinize yapacak bir şeyler mutlaka buluyorsunuz. Popmundo’da siz uyusanız bile karakteriniz uyumuyor. Oyundaki pek çok şey arka planda güncellenmeye devam eder.

  • Kiralar pazar gününe kadar ödenmelidir.
  • Deneyim puanları pazar günleri dağıtılır.
  • Haftalık kayıt satışları çarşamba günleri hesaplanır.
  • Radyo listeleri çarşamba günleri güncellenir.
  • Maaşlar ve yardımlar her cuma, öğlen vakti ödenir.

9- Tamamıyla Türkçe

Popmundo, 25 dil aracılığıyla kullanıcılara sunulur. Çeviriler oyun içerisindeki gönüllü çevirmenler tarafından yapılır ve her kullanıcının kendi anadilinde oynayarak oyundan maksimum keyif alması amaçlanır. Türkçe de oyunun sahip olduğu ve daima aktif olarak çevrilen dillerden biridir.

10- Son Olarak Maceralar

Popmundo’da bitmek bilmeyen aklınıza gelebilecek bir sürü macera mevcuttur. Yedi Denizlerde bulunan korsan heyecanından, şeytanı konseriniz ile dize getirmeye çalıştığınız ilginç bir patikaya kadar birçok macera mevcut. 

Son zamanlarda Çorak Diyarlar Efsanesi patikasıyla da yepyeni bir maceraya atılabilirsiniz. Her Popyıl’ın 22.gününde Kraken’in kaderi için savaş verebilirsiniz. 

Her popmundo yılı 56 gün sürmektedir. Bu da demek oluyor ki bir Popmundo yılı 56 güne tekabül eder ve takvimde özel etkinlikler bulunur. Ölüler gününde zombilerin avlanması, Kraken’in Dönüşünde onun kaderini belirlemek, Big Bang gününde en iyi müzik grubu seçmek gibi birçok özel gün mevcut. 

Ayrıca her gerçek yılda 2 defa da Popmundo Festivale yapılmaktadır. Festival alanları gerçek bir festivalmişçesine dolup taşar. İzlemeye onlarca kişi olur.  Bu maceralı yolculuk belki de senin için geliştirilmiştir!

Popüler Olan Çevrimiçi Rol Yapma Oyunu: Popmundo

Koltuğunuza oturup, paralel dünyanın yoruculuğundan, sıradanlığından ve sıkıcılığından sıyrılıp kendinizi Popmundo’nun eğlenceli dünyasına bırakmanın ilk adamı. Hemen www.popmundo.com adresine girerek, kayıt olabilirsiniz. Oyunu oynamak tamamen ücretsizdir.

Bigby Wolf, 2784344 karakter numarasıdır. Eğer oyunda kafanıza takılan bir şey olursa benimle iletişim kurmaktan asla çekinmeyin! Tatilde, işte, okulda… Kısacası internete erişim sağladığınız her yerde bu oyunu oynayabilirsiniz. Hiçbir şey indirmenize gerek kalmadan, sınırsız eğlencenin zirvesine sizleri de bekleriz.

Popüler Olan Çevrimiçi Rol Yapma Oyunu: Popmundo

Popüler Olan Çevrimiçi Rol Yapma Oyunu: Popmundo

Popüler Olan Çevrimiçi Rol Yapma Oyunu: Popmundo Popüler Olan Çevrimiçi Rol Yapma Oyunu: Popmundo

Popüler Olan Çevrimiçi Rol Yapma Oyunu: Popmundo

Popüler Olan Çevrimiçi Rol Yapma Oyunu: Popmundo Popüler Olan Çevrimiçi Rol Yapma Oyunu: Popmundo

Popüler Olan Çevrimiçi Rol Yapma Oyunu: Popmundo Popüler Olan Çevrimiçi Rol Yapma Oyunu: Popmundo

Popüler Olan Çevrimiçi Rol Yapma Oyunu: Popmundo Popüler Olan Çevrimiçi Rol Yapma Oyunu: Popmundo

Popüler Olan Çevrimiçi Rol Yapma Oyunu: Popmundo

Popüler Olan Çevrimiçi Rol Yapma Oyunu: Popmundo

Popüler Olan Çevrimiçi Rol Yapma Oyunu: Popmundo

Popüler Olan Çevrimiçi Rol Yapma Oyunu: Popmundo Popüler Olan Çevrimiçi Rol Yapma Oyunu: Popmundo Popüler Olan Çevrimiçi Rol Yapma Oyunu: Popmundo Popüler Olan Çevrimiçi Rol Yapma Oyunu: Popmundo Popüler Olan Çevrimiçi Rol Yapma Oyunu: Popmundo Popüler Olan Çevrimiçi Rol Yapma Oyunu: Popmundo Popüler Olan Çevrimiçi Rol Yapma Oyunu: Popmundo Popüler Olan Çevrimiçi Rol Yapma Oyunu: Popmundo Popüler Olan Çevrimiçi Rol Yapma Oyunu: Popmundo Popüler Olan Çevrimiçi Rol Yapma Oyunu: Popmundo Popüler Olan Çevrimiçi Rol Yapma Oyunu: Popmundo Popüler Olan Çevrimiçi Rol Yapma Oyunu: Popmundo Popüler Olan Çevrimiçi Rol Yapma Oyunu: Popmundo Popüler Olan Çevrimiçi Rol Yapma Oyunu: Popmundo Popüler Olan Çevrimiçi Rol Yapma Oyunu: Popmundo Popüler Olan Çevrimiçi Rol Yapma Oyunu: Popmundo Popüler Olan Çevrimiçi Rol Yapma Oyunu: Popmundo Popüler Olan Çevrimiçi Rol Yapma Oyunu: Popmundo Popüler Olan Çevrimiçi Rol Yapma Oyunu: Popmundo Popüler Olan Çevrimiçi Rol Yapma Oyunu: Popmundo Popüler Olan Çevrimiçi Rol Yapma Oyunu: Popmundo Popüler Olan Çevrimiçi Rol Yapma Oyunu: Popmundo Popüler Olan Çevrimiçi Rol Yapma Oyunu: Popmundo Popüler Olan Çevrimiçi Rol Yapma Oyunu: Popmundo Popüler Olan Çevrimiçi Rol Yapma Oyunu: Popmundo Popüler Olan Çevrimiçi Rol Yapma Oyunu: Popmundo Popüler Olan Çevrimiçi Rol Yapma Oyunu: Popmundo

Göz atın:   SAP FI Mali Muhasebe Kursu Almanın Kolay Yolu!
Abone Ol 

Rıfkı Erduran

teknodiot.com'da bana admin bey derler!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu