Popüler Cloud Dropbox Halka Arz Ediliyor

Popüler Depolama Servisi Dropbox Halka Arz Ediliyor

Abone Ol 

Günümüzün en popüler bulut depolama servislerinden birisi olan Dropbox, kurulduktan on yıl sonra halka açılmaya karar verdi.

 

Dropbox, kullanımının kolay olmasından ve çoklu platform desteği olmasından dolayı bir çok kişi tarafından kullanılıyor. Şirketin menkul kıymetler borsasında halka açılma teklifine dair planlarını içeren belgeleri internet ortamında yayınlandı. Bu belgelere göre borsadan Dropbox 500 milyon dolar toplamayı amaçlıyor.

Halka arz için başvuruda bulunan firma Nasdaq’ta ‘DBX‘ sembolü ile işlem görecek. Dropbox 2015 yılına kadar büyüme göstermesine rağmen finansal kayıplar yaşıyordu. Son 3 yılda toparlama sürecine giren firma %300 oranında finansal zararını kapattı.

[ilgiliicerik icerik_id=”12496″]
pubg mobile uc satın al
pubg mobile uc satın al

2016 – 2018  yılı firma için adeta hızlı yükseliş yılları oldu. 2016 yılında  6.5 milyon ödemeli kullanıcısı bulunan Cloud firması 2 yılda ödemeli kullanıcı rakamını 11 milyona ulaştırdı. Bu yükselişin asıl sebebi son zamanlarda cloud uygulamalarının çoğalması olarak ön görülüyor. Firmanın gerçekleştirdiği dosya senkronizasyon sisteminin çok basit olması ve Dropbox’ın sadeliğinin diğer seçenekler içerisinde bulunmaması bu yükselişte etken rol onadığı düşünülüyor. Merkezi ürünü hep aynı kalan firma, ortaklaşa belge düzenleme gibi özellikleri gibi eklentiler ekleyerek gelişimini sürdürdü.

Bugün açıklanan rakamlar Dropbox’ın sunduğu üründen memnun olan müşterileriyle arasının iyi olduğunu gösteriyor. Ancak, 500 milyon kullanıcısı olan firmanın sadece  11 milyon kadar kullanıcının ödemeli kullanıcı olması, servisi kısıtlı bir kitleden elde ettiği gelir ile ayakta durmaya zorluyor.

Göz atın:   WordPress 5.3 Güncellemesi Yayınlandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu