Akıllı Telefon Haberleriİnternet HaberleriTeknoloji Haberleri

Popüler Android Tarayıcısı Play Store’dan Kaldırıldı!

Çinli dev şirket Alibaba’nın bünyesinde bulunan UC Browser, Play Store’dan kaldırıldı. İşte detaylar.

Popüler Android mağazası olan Google Play Store‘da temizlik yapılmaya devam ediliyor. Alibaba’ya ait UCBrowser sürpriz bir şekilde Play Store’dan kaldırıldı. 2017 yılının başında Çin’de en çok kullanılan mobil tarayıcı olan UC Browser, Hindistan‘da bile Google Chrome’u geçmişti. Dünyada tam 420 milyon kullanıcıya sahip olan UC Browser, kötü amaçlı yönlendirici reklamları göstermesi ile suçlanıyor.

Popüler Android Tarayıcısı Play Store'dan Kaldırıldı! Akıllı Telefon Haberleri İnternet Haberleri Teknoloji Haberleri

https://teknodiot.com/deadpool-2den-komik-fragman-geldi-5880.html

Google Play Store ekibi, kötü amaçlı yönlendirici reklamlar sunan UC Browser’ı, Android kullanıcıları için resmi mağazası Play Store’dan kaldırmış. Google‘ın, UC Browser’ın geliştiricisine; “tarayıcının reklam ve kampanyaları reklam politikasına aykırı bir şekilde sunduğunu, bunu sağlayan eklentinin kaldırılması gerektiğini belirten bir mail gönderdiği söyleniyor.”

Alibaba’nın popüler tarayıcısı UC Browser‘ın geçici olarak Play Store’dan kaldırıldığını ve geliştiricinin reklam gösteren eklentiyi kaldırarak, uygulamayı yine Play Store üzerinde görebiliriz.


Etiketler

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu olan, akıllı telefonlara düşkün, Android gurusu ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta. mobil fotoğrafçılığa da meraklı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı