PlayStation Plus, Ocak Ayı Oyunlarını Açıkladı!

PlayStation Plus, PlayStation tarafından oluşturulmuş bir üyelik sistemi. Siz bu sistemi ister 1 aylık ister 6 aylık ister 1 yıllık (daha da seçenek var tabiiki de) alabiliyorsunuz.

Aldıktan sonra ise PlayStation bu üyelik sistemine özel aylık oyunları size bedava olarak sunuyor, hatta bazı oyunlarda indirim sahibi de olabiliyorsunuz. Bu sistemin eleştirilen taraflarından bir tanesi ise Xbox Live Gold kadar kaliteli oyunlar vermemesi idi. PlayStation ise buna bir cevap olarak Ocak 2018’de kaliteli oyunlar vereceğini açıkladı. Yani tabii ki de biz kaliteli oyun vereceğiz demedi ama vereceği oyunların kalitesini araştırdığınızda net bir şekilde görebilirsiniz.

Yani PS Plus üyeliğine sahip olanlar 2018’in ilk ayını mutlu geçirecek gibi duruyor. 2 Ocak tarihinden sonra PS Plus üyelikleri bulunanlar yedi adet ücretsiz oyuna sahip olacaklar. Bu oyunların PS4 tarafında en çok göze çarpanı: Deus Ex: Manking Divided oyunu oldu. Oyun Adam Jensen’in hikayesine yöneliyor, insanlar ve makineler’in iç içe geçtiği bir hayat anlatılıyor. PS Plus sayesinde başarılı grafikler ve keyifli bir oynanışa sahip olan ve AAA kalite sınıflandırmasında bulunan Deus Ex’e ulaşabileceksiniz.

Bunun dışında PS4’e gelen bir diğer oyun Batman: The Telltale Series. Çizgi romanlardan esinlenerek geliştirilen Batman oyunları oyun piyasasında kendisine yer edinmeyi başardı.

Sony, 2018’in ilk ayında PS3 sahipleri için The Book of Unwritten Tales 2 ve Sacred 3’ü ücretsiz olarak ilan etti. PS4 oyunları ile karşılaştırırsak, bu ay PS3 oyunlarının geride kaldığını söylemek pekte yanlış olmaz gibi duruyor.

Sony’nin düzgün bir şekilde pazarlayamadığı PS Vita için ise ücretsiz olarak duyurulan oyunlar: Psyhco-Pass: Mandatory Happiness ve Uncanny Valley oldu. Bu oyunlar dışında Sony bir sürpriz ile 2 Ocak – 8 Mart tarihleri arasında oynanabilecek olan Starblood Arena’yı duyurdu.

Göz atın:   Salgın, Evlerdeki Wi-Fi Sorunlarını Ortaya Çıkardı
Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu