«
PlayStation 5 Bekleyenlerine Kötü Haber Oyun Haberleri PlayStation Haberleri

Dünyanın en popüler oyun konsolu olan PlayStation 5 için kötü haber geldi. Sony’nin popüler oyun konsolu PlayStation 5 bekleyenlerine kötü haber diyebiliriz.

Sony’nin 2013’te piyasaya sürdüğü PlayStation 4 konsolu o yıldan bu zamana kadar halen satış rekorları kırmakta. PlayStation 4 modeli ile çıkan ve ilerleyen zamanlarda PlayStation 5 yerine PlayStation 4 Pro olarak daha güçlü modeli ile oyuncular ile buluşmuştu. Ayrıca bütçe dostu PlayStation 4 Slim modelinide duyurmuştu.

PlayStation 5 Bekleyenlerine Kötü Haber Oyun Haberleri PlayStation Haberleri

Sony şirketi PlayStation 5 için çalışmalarını sürdürüyor. 5 yılın artık geride kalmasının ardından, oyuncular yeni konsol modelleri için beklemeye başladılar. Pek PlayStation 5 hakkında dedikodu çıkmıyor. Sony Interactive Entertainment America CEO’su Shawn Layden‘a göre E3 2018 oyun fuarında PlayStation 5 için doğru bir yer değil. E3 2018’de yeni bir donanım ürünü göstermeyeceğiz, en azından önümüzdeki ay için yolları kapamış gibi görünüyor. Eğer, PlayStation 5 veya PSVR 2.0 modellerini görmeyi bekliyorsanız, kötü haber direkt CEO’nun ağzından geldi.

[ilgiliicerik icerik_id=”17174″]

Oyuncular tarafından E3 2018 bir umuttu biliyorsunuz. Ancak o da yalan oldu diyebiliriz. Oyuncuların aklından şu soru geçmekte, hala neden PlayStation 5 tanıtılmadı? Bu sorunun en net cevaı şu olabilir. PlayStation4 Pro ile başlayan ara nesil gibi görünüyor. Erkenden ve aceleye gelmeyecek bir konsolun üretiliyor olması da  iyi bir durum. Sony PlayStation 5 modelinde bir ilke de imza atacak. İlk kez bir APU değil, harici ekran kartı ile çalışacak olan PlayStation 5 modelinin ne zaman tanıtılacağı ise bir sır olmayı sürdürüyor.


Bir Cevap Yaz

Buğra Noyan Hakkında

Buğra Noyan

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu olan, akıllı telefonlara düşkün, Android gurusu ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta. mobil fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *