TeknoDiot
     
     
     

PlayStation 5 Bekleyenlerine Kötü Haber

PlayStation 5 Bekleyenlerine Kötü Haber

Dünyanın en popüler oyun konsolu olan PlayStation 5 için kötü haber geldi. Sony’nin popüler oyun konsolu PlayStation 5 bekleyenlerine kötü haber diyebiliriz.

Sony’nin 2013’te piyasaya sürdüğü PlayStation 4 konsolu o yıldan bu zamana kadar halen satış rekorları kırmakta. PlayStation 4 modeli ile çıkan ve ilerleyen zamanlarda PlayStation 5 yerine PlayStation 4 Pro olarak daha güçlü modeli ile oyuncular ile buluşmuştu. Ayrıca bütçe dostu PlayStation 4 Slim modelinide duyurmuştu.

PlayStation 5 Bekleyenlerine Kötü Haber

Sony şirketi PlayStation 5 için çalışmalarını sürdürüyor. 5 yılın artık geride kalmasının ardından, oyuncular yeni konsol modelleri için beklemeye başladılar. Pek PlayStation 5 hakkında dedikodu çıkmıyor. Sony Interactive Entertainment America CEO’su Shawn Layden‘a göre E3 2018 oyun fuarında PlayStation 5 için doğru bir yer değil. E3 2018’de yeni bir donanım ürünü göstermeyeceğiz, en azından önümüzdeki ay için yolları kapamış gibi görünüyor. Eğer, PlayStation 5 veya PSVR 2.0 modellerini görmeyi bekliyorsanız, kötü haber direkt CEO’nun ağzından geldi.

[ilgiliicerik icerik_id=”17174″]

Oyuncular tarafından E3 2018 bir umuttu biliyorsunuz. Ancak o da yalan oldu diyebiliriz. Oyuncuların aklından şu soru geçmekte, hala neden PlayStation 5 tanıtılmadı? Bu sorunun en net cevaı şu olabilir. PlayStation4 Pro ile başlayan ara nesil gibi görünüyor. Erkenden ve aceleye gelmeyecek bir konsolun üretiliyor olması da  iyi bir durum. Sony PlayStation 5 modelinde bir ilke de imza atacak. İlk kez bir APU değil, harici ekran kartı ile çalışacak olan PlayStation 5 modelinin ne zaman tanıtılacağı ise bir sır olmayı sürdürüyor.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Battlefield 1: Revolution Ortaya Çıktı!

Buğra Noyan

Steam Yılın Oyununlarını Açıkladı, Tam Liste!

Hüseyin Ceylan

FIFA 19’un Yeni Oyun Kapağı Belli Oldu!

Buğra Noyan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.