PlayStation 5 Bekleyenlerine Kötü Haber

PlayStation 5 Bekleyenlerine Kötü Haber

Abone Ol 

Dünyanın en popüler oyun konsolu olan PlayStation 5 için kötü haber geldi. Sony’nin popüler oyun konsolu PlayStation 5 bekleyenlerine kötü haber diyebiliriz.

Sony’nin 2013’te piyasaya sürdüğü PlayStation 4 konsolu o yıldan bu zamana kadar halen satış rekorları kırmakta. PlayStation 4 modeli ile çıkan ve ilerleyen zamanlarda PlayStation 5 yerine PlayStation 4 Pro olarak daha güçlü modeli ile oyuncular ile buluşmuştu. Ayrıca bütçe dostu PlayStation 4 Slim modelinide duyurmuştu.

PlayStation 5 Bekleyenlerine Kötü Haber

Sony şirketi PlayStation 5 için çalışmalarını sürdürüyor. 5 yılın artık geride kalmasının ardından, oyuncular yeni konsol modelleri için beklemeye başladılar. Pek PlayStation 5 hakkında dedikodu çıkmıyor. Sony Interactive Entertainment America CEO’su Shawn Layden‘a göre E3 2018 oyun fuarında PlayStation 5 için doğru bir yer değil. E3 2018’de yeni bir donanım ürünü göstermeyeceğiz, en azından önümüzdeki ay için yolları kapamış gibi görünüyor. Eğer, PlayStation 5 veya PSVR 2.0 modellerini görmeyi bekliyorsanız, kötü haber direkt CEO’nun ağzından geldi.

[ilgiliicerik icerik_id=”17174″]
pubg mobile uc satın al
pubg mobile uc satın al

Oyuncular tarafından E3 2018 bir umuttu biliyorsunuz. Ancak o da yalan oldu diyebiliriz. Oyuncuların aklından şu soru geçmekte, hala neden PlayStation 5 tanıtılmadı? Bu sorunun en net cevaı şu olabilir. PlayStation4 Pro ile başlayan ara nesil gibi görünüyor. Erkenden ve aceleye gelmeyecek bir konsolun üretiliyor olması da  iyi bir durum. Sony PlayStation 5 modelinde bir ilke de imza atacak. İlk kez bir APU değil, harici ekran kartı ile çalışacak olan PlayStation 5 modelinin ne zaman tanıtılacağı ise bir sır olmayı sürdürüyor.

Göz atın:   Steam’de 40 TL Olan Oyun Kısa Süreliğine Ücretsiz

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu